Як виростити імбир?

Імбир це коренева рослина, яке прийшло до нас з тропіків. Вона не вражає нас своїм яскравим виглядом, але все ж у ньому присутні деякі ознаки витонченості.

Зовні імбир схожий зі стрункими прямими пагонами бамбука. У висоту може зрости до одного метра, а саме кореневище у рослини дозріває не раніше, ніж після 10-ти місяців після посадки. Ми звикли купувати цей коренеплід в магазинах, але виявляється його цілком можна виростити і вдома.

Вирощуємо імбир в домашніх умовах   

Цей екзотичний і до цього незвичний нам коренеплід, який продається сьогодні в наших магазинах, багатьом припав до смаку. Його ми використовуємо як пряність, хоча в давнину його вважали універсальним зіллям. Сам по собі він досить невибагливий. Але ця невибагливість характерна для його батьківщини, тобто для тропіків, а ось наш клімат йому категорично не підходить. Втім, якщо не брати в розрахунок Вашу улюблену дачну ділянку, то можете спробувати виростити імбир в будинку.  

Для цієї цілі Вам підійде свіжий шматочок кореневища, куплений Вами в магазині. Довжина його повинна бути 3-5 сантиметрів, щоб на ньому було одна або дві нирки. Іноді на підсохлому вже кореневищі присутні сплячі бруньки. Їх можна легко пробудити, потрібно всього лише кореневище імбиру помістити в теплу воду.

Висаджувати таке кореневище імбиру в землю краще, звичайно, навесні і для цього підберіть контейнер низький і широкий, з діаметром не менше 20-ти сантиметрів. Контейнер потрібно наповнити дренажним матеріалом на два сантиметри від днища, адже імбир застій води не переносить.

Якщо, імбир, вирощений Вами в горщику Ви збираєтеся вживати в їжу, тоді краще буде користуватися грунтом для вирощування овочів. Кореневище імбиру поміщається горизонтально дну горщика, нирками вгору. Потім зверху його потрібно трохи присипати землею, щоб нирки вийшли прикритими лише на пару сантиметрів.

Імбир слід вирощувати в теплому місці, крім того воно має бути ще й світлим. Протягів в приміщенні бути не повинно, також захистіть горщик від прямих сонячних променів. Поливати корінь слід мінімально, але уважно стежте, щоб грунт в горщику був завжди зволоженим, причому рівномірно, інакше корінь буде у Вас сухим.

При появі на поверхні перших (таких довгоочікуваних) пагонів імбиру, його полив обов’язково збільшується. Важливо також, навколо рослини підтримувати досить високу вологість повітря. З приходом літа, горщик з рослиною цілком можна винести в парник або на балкон, але не ставте його на відкрите повітря. Адже яскраве сонце, холодний вітер, а також і дощ можуть бути згубними для імбиру. А осінь, для імбиру буде періодом спокою. Рослину можете витягти з горщика, і якщо Вам пощастить, то Ви ще й зберете урожай з знову відрослих нових, зовсім свіжих сегментів, кореневища.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: