Як виростити лимон в домашніх умовах?

Вирощування домашніх рослин – досить розповсюджене хобі, але в більшості випадків мова йде про щось декоративне, як фіалки, або корисне, як алое віра. Мало хто наважується вирощувати в кімнатних умовах щось по-справжньому екзотичне, начебто лимона.

Посів насіння. Посадковий матеріал можна взяти з тільки що з’їденого лимона – кісточки навіть не доведеться попередньо замочувати або навпаки, висушувати. Виберіть кілька штук побільше – цим ви забезпечите собі велику схожість і можливість вибирати з найбільш міцних сходів. Висаджуйте насіння в невеликі горщики, заповнені стандартним чином: знизу дренаж, зверху – пухкий, родючий грунт. Глибина посадки – не більше 2 см.

Пересаджування зміцнілих паростків. Пересаджувати паростки потрібно після того, як вони помітно зміцніють – зазвичай на це потрібно 3-5 місяців. Приготуйте горщики побільше, забезпечте дренаж нижнього шару і будьте акуратні – щоб не пошкодити коріння, намагайтеся не порушити земляний ком навколо них. Відтепер діє правило 1 рослина = 1 горщик, більше ніяких “комунальних” горщиків.

Підживлення і щоденний догляд. Не варто забувати, що лимон зовсім не схильний до зростанню в наших широтах – в природних умовах йому не вистачає світла і вологи, тому поливати рослину потрібно часто, не допускаючи висихання. Також лимону потрібно додаткове рівномірне освітлення – обзаведіться лампами денного освітлення і не забувайте щодня повертати горщик на чверть обороту. Пам’ятайте про те, що лимонному дереву потрібно тепло, а протяги запросто можуть його погубити.

Формування крони. Допоможіть рослині стати красивою – надайте їй потрібну форму за допомогою відрізання маківки. Робити це потрібно навесні, щоб у рослини був час відповісти на ваші “накази”. Зверніть увагу на те, що плоди, як правило, не з’являються на перших і других пагонах, та й на третій – вкрай рідко. Ваша мета – вирощування пагонів четвертого порядку.

Стимуляція плодоношення. Ви будете здивовані, але навіть після 4 років якісного догляду, лимонне дерево зовсім не буде горіти бажанням віддячити вам своїми соковитими плодами. Для цього вам доведеться його трохи поранити – візьміть мідний дріт і перетяніть місце першого розгалуження дерева – на корі повинні залишитися сліди легкого вдавлення. Подібний прийом змусить рослина задуматися про потомство – і воно сформує бруньки.  У період їх дозрівання дуже важливо дотримувати посилений режим освітлення і дбайливо охороняти рослину від шкідників.

Звичайно, вирощування лимона в домашніх умовах відбувається зовсім не заради багатого врожаю – з одного дерева ви зможете отримати не більше 20 плодів в рік. Але все ж це дуже цікаве заняття і власні лимони стануть відмінною нагородою за терпіння.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: