Як виростити саджанець волоського горіха?

Виростити волоський горіх в домашніх умовах безумовно можливо, однак для подальшого розвитку рослину потрібно буде пересаджувати в грунт. 
 
Як виростити волоський горіх в домашніх умовах – пророщування насіння
 
Краще починати пророщування горіха восени, коли до нас на ринок потрапляють свіжі плоди нового врожаю. Як правило це вже підсохлі плоди, тому після покупки можна відразу приступати до їх замочуванню. Виберете кілька примірників з неушкодженою шкаралупою, і покладіть їх на дно контейнера на ребро. Залийте в контейнер теплу талу воду (можна використовувати дощову або джерельну). Заливати треба таким чином, що б під водою знаходилася тільки 1/3 горіха (з верхівки буде проростати пагон, якщо верхівка буде під водою – паросток задихнеться).
 

Тримаємо плоди у воді 6 днів. Наступний крок – перенести горіхи в контейнер з дренажною системою, заповнений вологим піском або вологою тирсою (заздалегідь ошпарьте окропом пісок або тирсу, дайте їм охолонути і стекти воді). Поставте контейнер в таке місце, де буде постійна кімнатна температура. Час від часу збризкуйте водою грунт, що б він не пересихав повністю.
 
Плоди не потрібно закопувати, тільки трохи придавите їх у грунт. Протягом наступний двох тижнів всі вони повинні дати корінці й пагони. 
 
Посадка волоського горіха в горщик
 
Тепер можна висаджувати насіння в постійний горщик. У підготовленому грунті зробіть ямку глибиною близько 5 см, покладіть в неї горіх корінцями вниз. Приблизно через 10-15 днів над поверхнею грунту з’являться зелені пагони, які вже через місяць досягнутий 10-15 см. Далі вам потрібно буде забезпечити регулярний полив (грунт помірно вологий), підгодівлю і достатнє освітлення.
 
До речі, плодоносити дерево волоського горіха починає мінімум на 10 рік життя.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: