Спаржа – делікатес, давно оцінений по достоїнству європейцями. Біла і зелена спаржа володіє тонким смаком і містить масу корисних речовин. На наших дачах спаржа не може похвалитися популярністю – її вирощують рідко.
 
Як виростити спаржу на дачі
 
Насіння спаржі можна відразу посадити в грунт, а можна протягом року вирощувати розсаду, і тільки потім посадити на грядку. А якщо у вас є можливість знайти і замовити поштою якісні кореневища, то варто скористатися цим методом. Він простий в порівнянні з розсадним і надійний.
 
Звичайно, є способи як виростити з насіння спаржу. Перед посадкою насіння замочують на добу в теплій воді. Садять їх в легкий родючий субстрат на глибину 3 – 4 см при температурі 20 -23 °С. Перші сходи з’являються приблизно через місяць. В кінці травня – червні зміцнілі сіянці пересаджують у відкритий грунт.
 
Коли садити спаржу.
 
Насіння на розсаду садять в березні – квітні. Кореневища спаржі висаджують у грунт у квітні – середині травня.
 
Де росте спаржа
 
Найкраще росте спаржа на пухкому родючому грунті, причому на одному місці може рости до 20 років. Це багаторічна рослина. Непридатні для вирощування заболочені, низькі ділянки, важкі, хоча й удобрені глинисті грунти (вони утворюють кірку зверху, яку важко пробити паросткам).
 
Посадка спаржі на дачі.
 
Глибоко перекопати грунт під грядку потрібно за кілька тижнів до посадки – найкраще, коли земля суха. Перед посадкою внесіть у грунт побільше компосту, і тоді м’ясисті кореневища з молодими бруньками швидко підуть у ріст.
 
Для посадки викопайте траншею глибиною 25 см і шириною в 2 рази ширше лопати. Відстань між рядами повинна бути близько 50 см. Добре розпушіть дно траншеї вилами. Насипте вниз шар компосту товщиною 10 см. На ньому розташуйте кореневища спаржі на відстані 40 см один від одного і акуратно розправте коріння. Покрийте їх землею і повністю засипте траншею. Якщо грунт глинистий, змішайте землю, вийняту з траншеї, з піском і компостом.
 
Щоб грядка виглядала красиво, захистіть її садовим парканчиком.
 
Догляд за спаржою
 
У перший і другий рік дайте спаржі спокійно рости. Вирощування і догляд за спаржею дуже простий – очищайте грядку від бур’янів, а восени зрізайте зів’ялі стебла біля основи. І вже на третій рік ви зможете насолоджуватися власною спаржею. При регулярній підгодівлі грядка, де росте спаржа буде приносити урожай 15 – 20 років. На зиму овоч вкривають шаром торфу або тирси завтовшки 5 см.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.