Як виростити ялинку з насіння?

Цих вічнозелених красунь багато садівників часто вирощують у себе на ділянках, але дуже мало хто знає, як виростити ялина з насіння у себе вдома. Як не дивно, це найпростіший спосіб розмноження ялинки, так як викопані в лісі саджанці не завжди приймаються через зміну грунту, мікрокліматичних умов, а також з причини можливого пошкодження кореневої системи.
 
Як виростити ялина з насіння в домашніх умовах?
 
Отже, якщо ви володієте терпінням, то слідуючи нашій нескладною інструкції ви можете спробувати самостійно виростити це хвойне дерево з насіння.
 

В першу чергу для посіву потрібні насіння. Звичайно, їх можна купити в розпліднику і бути впевненими в якості, а можна просто піти в ліс, вибрати найкрасивіше і сильне дерево, щоб зібрати шишки. Найкраще це робити пізньої осені, але для блакитних ялин найкращий час збору шишок – кінець зими. Якщо шишки ще не розкриті, їх можна трохи підсушити в теплому місці.
 
Перед тим як посіяти насіння, їх потрібно на кілька днів замочити у воді і дочекатися, щоб вони розбухнули. У воду можна також додати трохи марганцю.
 
Висаджувати насіння можна в горщики або невеликі ящики. Розмір горщика краще підбирати таким чином, щоб ялинка могла рости в ньому кілька років: молоді паростки пересаджувати вкрай небажано. Землю краще заготовити заздалегідь, і взяти її під тією ялиною, де збиралися шишки – це буде оптимальний грунт, знайомий за своїм складом вашій ялинці. У землю можна додати торф, але пропорція не повинна перевищувати 50/50.
 
Слід зауважити, що блакитні ялини люблять слабокислий або нейтральний грунт. Глибина посіву насіння – не більш 5 мм. Посаджені насіння слід поливати 1 раз на тиждень. Ялинка може зійти вже через кілька місяців, а може і через рік. Тому краще запастися терпінням. Як тільки перші пагони з’являться над грунтом, полив потрібно припинити і зупинитися на періодичному обприскуванні паростків.
 
Ялина – холодолюбива рослина, тому більш комфортно вона буде себе почувати на балконі або лоджії. Однак ялинку слід оберігати від прямих променів. Коли деревце виросте до 30-50 см, його можна побалувати сонечком і присунути дещо ближче до вікна. Поливати деревце потрібно не часто – 1 раз в 4-5 днів.
 
Висаджувати ялина у відкритий грунт можна лише по досягненню 3 – 4 -річного віку. Однак привчати до відкритого повітрю рослина варто поступово. Для цього можна періодично влаштовувати ялинці повітряні ванни, виносячи її вдень на відкрите повітря. Через кілька місяців можна залишити і на ніч.
 
Висаджуючи ялинку, в лунку варто додати лісового грунту, щоб деревце швидше адаптувалося. Після висадки ялина варто періодично поливати, поки воно не вкорениться.
 
Як видно, правила вирощування зовсім прості, хоча у кожного досвідченого садівника є свій ексклюзивний рецепт, як виростити ялинку з насіння. Головне – це турбота, любов і трошки терпіння.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: