Як витримати Великий піст?

У Великий піст віруючі повністю відмовляються від продуктів тваринного походження. Це найдовший і суворий піст з усіх, але й навіть при досить помірній кількості продуктів він може бути смачним. Головне не забувати, що цей захід потрібен не стільки для болісного обмеження себе у всьому, скільки для виховання духу.

Як і всі давні правила і системи, Великий піст влаштований досить розумно з точки зору дієтології: багато лікарів взагалі називають цю православну «систему харчування» дуже правильним весняним детоксом.

Перший тиждень посту – сирі продукти без олії, наступні 6 тижнів можна чергувати сиру і варену їжу з овочів, рослинна олія – тільки по понеділках, вівторках і четвергах. Трохи вина за церковним статутом (воно допомагає відновити вітамін С в організмі), дозволяється в середу і п’ятницю, але в трапезу не можна додавати олію.

І є ще 2 святкових дні, коли протягом Посту можна їсти рибу – це Вербна неділя (за тиждень до Пасхи), і Благовіщення.

І, звичайно, ніяких поблажок – молочні продукти, яйця, м’ясо, птиця – все це потрібно вилучити з щоденного раціону.

Причому в сучасному світі доведеться відмовитися від ще дуже багатьох речей: наприклад, в жувальних гумках часто використовують желатин тваринного походження, яєчний лецитин додають навіть у темний шоколад і так далі і тому подібне. Але уважно читати список компонентів готових продуктів або напівфабрикатів дуже навіть корисно навіть у звичайний час.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: