Як вивести плісняву?

Багатьом з нас доводилося стикатися з пліснявою – явище це малоприємне і неестетичне. Добре, якщо вам доводилося виявляти її тільки на забутому в холодильнику варенні або позавчорашньому хлібі – така проблема вирішується просто: викинув у сміття, і порядок. А як бути, якщо пліснява облюбувала стіни вашого будинку?

Таке, на жаль, зустрічається досить часто – цвіль легко з’являється на стиках кахлю, шпалерах, шпаклівці, штукатурці і т.п. Але не варто панікувати – оскільки проблема є досить поширеною, то і способи боротьби з нею вже давно винайдені. 

Що таке пліснява і звідки вона береться?

Ворога, як відомо, потрібно знати в обличчя, а тому перш ніж приступити до активних дій, давайте познайомимося з цвіллю ближче. Цвіль – це органічна речовина, швидко зростаюча в сприятливих для неї умовах. Сприятливими умовами для розвитку цвілі є:

  • Сирість і підвищена вологість приміщення. Нерідко причиною появи цвілі стає також промокання стін ззовні.
  • Недостатня освітленість приміщення і низькі температури.
  • Відсутність циркуляції повітря, його застій.

Важливо усвідомити, що пліснява і цвіль не тільки псує ваш інтер’єр, буквально “з’їдаючи” все, до чого торкається, не тільки погано пахне і позбавляє вас затишку, вона цілком здатна нашкодити вашому здоров’ю, спровокувавши серйозні нездужання і навіть стати реальною загрозою життю. Вся справа в спорах, які вона викидає в повітря приміщення – вдихаючи їх, ви самі того не помічаючи, стаєте бранцем дуже небезпечного паразита, а з цим зовсім не варто жартувати.

Як вивести плісняву та цвіль?

Боротьбу з пліснявою потрібно починати в той же момент, в який ви виявили її на своїй території. І, оскільки проблема дуже серйозна, діяти доведеться рішуче, чітко і, що називається, “по площі”.

1. Насамперед потрібно позбавити плісняву звичних умов – в іншому випадку, ваша перемога беззастережно не та, зробивши крок назад, противник повернеться зі свіжими силами. У приміщенні має бути створений потрібний температурний і вологісний режим, добре організована циркуляція повітря – краще, за допомогою елементарного провітрювання, а не внутрішньою перегонки повітря з кутка в куток.

2. На другому етапі всю цвіль та плісняву доведеться ретельно зчистити. На жаль, з шпалерами, штукатуркою та іншими оздоблювальними матеріалами, ураженими грибком, доведеться розлучитися – їх не врятувати. Нерідко цвіль “поселяється” за шафами – у таких випадках жертвувати доведеться не тільки шпалерами, задня стінка шафи теж потребують докладання зусиль: дерево повинно бути ретельно відшліфоване, а ДВП або інші пухкі матеріали краще взагалі замінити на нові. Після ретельного чищення потрібно добре просушити поверхню за допомогою спеціальних засобів: теплових гармат, камінів і т.п.

3. Тепер, коли цвіль переможена, саме час закріпити результат, зробивши її тріумфальне повернення абсолютно неможливим. Для цього доведеться звернутися до побутової хімії – пошкоджені зони приміщення (а також і ті, що до них прилягають), потрібно обробити протигрибковим антисептиком. Знайти цей препарат можна в будь-якому будівельному магазині, але краще віддати перевагу не банкам з рідиною, а балончика з пульверизатором – такий спосіб нанесення є більш ефективним. Створіть кілька шарів, наносячи їх один на одного після ретельного просушування.

Не варто забувати, що побутові незручності нерідко стають джерелом серйозних проблем зі здоров’ям – не дайте плісняві шанс зіпсувати вам життя!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: