У житті кожного з нас може трапитися так, що на новий одяг, меблі або килим проливається що-небудь, плями від чого вкрай складно вивести. Від цього ніхто не застрахований. Але пляма – не привід викидати річ. Тому що зараз ви дізнаєтеся про те, як можна вивести плями з будь-якого предмету!

Перш за все варто визначити давність плями. Якщо воно свіжа, то ви з легкістю зможете вивести її, якщо відразу ж випрати річ з милом або содою. Починати відпирати пляма краще з країв. Якщо ви почнете з центру, пляма може розтектися. Варто бути обережними, якщо ви хочете вивести пляму за допомогою агресивних засобів – спирту або ацетону – вони можуть пошкодити тканину.

Перед початком експерименту з цими речовинами, краще спробуйте протестувати їх на вивороті вироби, або на підгині – там, де можливі пошкодження будуть непомітними і не зіпсують річ.

Одяг, взуття.

  1. Вивести пляму від вина з нової блузки або спідниці можна дуже нестандартним методом – варто помістити річ на півгодини в гаряче молоко або сироватку. Після замочування попрати річ з милом.
  2. Хороший спосіб для білого (застосовувати на кольорові речі не можна!) – Це розчин перекису водню. 1 чайну ложку перекису на півсклянки води. Розмішайте речовину і протріть нею пляму. Після цього добре промийте холодною водою.
  3. Можна насипати на пляму вологу сіль, дати речі полежати так півгодини, після цього випрати водою з милом. Мабуть, це найпоширеніший у застосуванні метод.
  4. Губну помаду ви також можете вивести за допомогою розчину перекису водню. Але запам’ятайте, що це тільки для білих речей. Для кольорових в даному випадку підійде скипидар.
  5. Вивести помаду з шовковою одягу (підходить і для вовни) допоможе спирт. Просто змочіть в ньому ватний диск і протріть місце забруднення.
  6. Позбутися від жирних плям вам допоможуть такі речовини, як скипидар або бензин. Спочатку протріть пляму однією з речовин, починаючи від країв, як ви пам’ятаєте, щоб пляма не розтеклася, а після цього накрийте серветкою і пройдіться по місцю плями теплою праскою.
  7. Якщо раптом ви капнули на своє шкіряне взуття чимось жирним, то впоратися з плямою вам допоможе розчин соди – 10 г соди на півсклянки води. Змочіть ватяний диск або ганчірочку, і протріть пляму.

Килим

Від плям на килимі не застрахований ніхто. А в сім’ях, де є діти або часто збираються гості – поготів. Але ми розповімо, як виводити різні плями з килимів.

  1. Іноді діти або ж неакуратні дорослі можуть полінуватися викинути жуйку у відро, покласти її десь поруч з собою. А після цього про неї забувають, жуйка падає на підлогу, прилипає до килима. Здається, проблема вельми важка. На те, щоб відклеювати з килима липку жуйку, можуть піти годинник. Але якщо ви покладете на жуйку лід, і дочекаєтеся, поки вона затвердіє, проблема вирішиться набагато швидше.
  2. Якщо хтось проллє на килим пиво, не варто його лаяти. Масштаби катастрофи будуть здаватися не такими величезними, якщо ви знаєте спосіб боротьби з нею. Все, що вам потрібно – потерти килим теплою водою з милом, і обполоснути його за допомогою оцтового розчину – на 1 літр води 1 чайна ложка оцту.
  3. Свіжу пляму з килима можна прибрати швидко і безслідно, якщо ви почистите його щіткою, змоченою в гарячому молоці.

 Меблі

Якщо на світлі, відполіровані меблі пролилися чорнило або розчин зеленки, не варто впадати у відчай – досить просто потерти пляму гумкою від олівця, і її буде усунуто.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.