Художества на стінах у будинку, де росте дитина – справа звичайна. Добре, якщо шпалери миються. Але і в цьому випадку не завжди відразу вдається відтерти ту чи іншу пляму, «квіточку» або «картину». 

 
Одним з найпопулярніших порад з видалення чорнильних плям з будь-якої поверхні (в тому числі і зі стін) є такою:
 
Нашатирний спирт і питну соду змішати з розрахунку 1 ч.л. спирту і 2 ч.л. соди на склянку води. Далі цим розчином потрібно повільно і поступово терти забруднене місце від країв до середини.

Продають спеціальні серветки, які видаляють чорнило з рук – можуть допомогти і в цій непростій справі. Також є ластики для ручок – але потрібно бути дуже обережним, щоб не пошкодити поверхню шпалер.

У деяких випадках допомагають від чорнильних плям: лимонний сік, сік стиглих помідорів, оцет, кипляче молоко.

Заглянемо в аптечку. Тут нам знадобиться перекис водню (5 ч.л.) і гліцерин (2 ч.л.). З їх допомогою досить часто вдається позбутися від настирних чорнильних плям.

У самому крайньому випадку, якщо нічого не допомагає, можна спробувати використовувати денатурат – технічний спирт з добавками різних роз’їдають речовин. У кожному разі, жоден з перерахованих способів не гарантує 100% результат і збереження покриття. Іноді краще спробувати спосіб на шматочку шпалер.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.