Як виховати дитину лідером?

Всі батьки хочуть бачити свою дитину успішною, розвиненою, розумною. А лідерські якості в дитині дуже сильно допоможуть їй  в спілкуванні з однолітками і в побудові світлого майбутнього. Але кого ми називаємо лідерами? Хто ці люди? Це ті, хто може повести за собою колектив, прийняти правильне рішення в критичній ситуації, сказати, чого йому хочеться домогтися в житті. Але хіба з лідерськими якостями народжуються? Ні, їх можна виховати в дитині, і в нашій статті ми розповімо вам, як це зробити.

1. Вчіть дитину приймати рішення самостійно. Рішучість, а також уміння проаналізувати ситуацію, зіставити факти і прийняти вірне рішення, ґрунтуючись на них – ось що виділяє лідера серед інших людей. Тому дозволяйте малюкові, там де це допустимо, приймати рішення самостійно, покажіть, що ви довіряєте йому і готові підтримати.

Читайте також: Поради виховання дітей.

2. Радьтеся з дитиною. Немає нічого дивного в тому, щоб радитися зі своєю дитиною в деяких питаннях, враховувати її точку зору, спілкуватися з нею на рівних. Це дозволить малюкові відчути, що його думка теж важливо і може бути почута. Надалі це позбавить дитину від страху говорити публічно, пропонувати колективу свої ідеї.

3. Хваліть своє чадо. Щира похвала здатна зробити набагато більше, ніж докори і покарання. Дякуйте і хваліть малюка за те, що він допоміг вам по будинку або проявив ініціативу у прибиранні кімнати. Неодмінно помічайте хороші справи, які робить дитина. Але стежите за тим, щоб похвали не було в надлишку, інакше це може виховати дитину надмірно самовпевненою. Пам’ятайте, що те, що ви говорите про свою дитину – це те, до чого вона буде прагнути.

4. Розширюйте кругозір дитини. Одна з важливих якостей лідера – ерудованість. Він обізнаний у багатьох сферах. Так що намагайтеся прищеплювати дитині з дитинства цікавість, допитливість, бажання пізнавати щось нове. Розповідайте йому те, що знаєте ви, давайте корисні уроки в ігровій формі.

5. Учіть малечу бути працьовитим. Це стане в нагоді йому в подальшому як у роботі, так і в сімейних відносинах. Не відмовляйтеся від допомоги, коли малюк хоче вам її надати. Давайте йому невеликі доручення, які йому буде нескладно виконувати в силу його віку. У кожного в родині повинні бути свої обов’язки, і у дитини в тому числі.

6. Розвивайте таланти дитини. Якщо ви помітили, що ваше чадо любить малювати або співати, і у нього непогано виходить, віддайте в секцію. Або запитаєте малюка про те, чим йому хотілося б займатися, що його приваблює. Відведіть в гурток за інтересами, де дитина зможе розвинути свої навички, а також матиме прекрасну можливість знайти друзів по спільним інтересам.

Читайте також: Поради з виховання дитини.

7. Розвивайте комунікабельність. Уміння знайти підхід до різних людей, порозумітися з ними – це якість, яка властива лідерам. Навчіть дитину спілкуватися з усіма навколо без упередженості і сором’язливості.

8. Навчіть дітей приймати поразки. Це те, без чого не обходиться жодне життя. Але те, як люди приймають програші, впливає на їхнє майбутнє. Поясніть дитині, що немає нічого страшного в помилці, і вона може стати прекрасним життєвим уроком. Коли дитина розкисає, засмучується через невдачі, підтримайте її, скажіть, що це тільки привід для нового злету.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: