Піхотне або танкове вторгнення

Вторгнення не будуть несподіваним, оскільки іноземні війська помітять ще по дорозі до вашого міста. У такому випадку жителям будуть дані рекомендації, до яких варто прислухатися.

Однак не варто думати, що в цьому випадку у вас буде багато часу на збори і підготовку до переміщення або евакуації, а тому слід заздалегідь подумати про речі першої необхідності і зібрати їх в окрему сумку або рюкзак.

Отже, в екстреному наборі повинні бути:

1. Копії важливих документів (паспорта, документів на машину/нерухомість), гроші (готівка та картки) в водонепроникній упаковці.

2. Дублікати ключів від будинку і машини.

3. Карта місцевості, а також викладена в письмовій формі інформація про умовлене місці зустрічі і способі зв’язку з близькими та родичами (домовтесь про них заздалегідь).

4. Засоби зв’язку та отримання інформації (невеликий радіоприймач, запасні батарейки до нього, мобільний телефон з зарядкою).

5. Кілька ліхтариків і запасні батарейки до них, годинник, компас.

6. Багатофункціональний інструмент, в Україні це зазвичай пасатижі, в ручці яких заховані додаткові інструменти (лезо ножа, шило, пила, викрутка, ножиці і т.п.), топірець.

7. Сигнальні засоби (свисток, сигнальні ракети).

8. Кілька пакетів для сміття, об’ємом 120 літрів (можуть замінити намет, якщо розрізати), скотч, синтетичний шнур (близько 20 метрів), нитки і голки.

9. Блокнот і олівець.

10. Аптечка першої допомоги: бинти, лейкопластир, вата, йод, препарати для інтоксикації, жарознижуючі, знеболюючі, протиалергічні, очні краплі, препарати особистої необхідності (у разі хронічних хвороб). На упаковках необхідно вказувати дози і способи застосування.

11. Одяг: комплект нижньої білизни, шкарпетки, запасні штпни, сорочка або кофта, плащ, шапка, рукавички, шарф, зручне і надійне взуття.

12. Міні-намет (або спальний мішок), поліуретановий килимок.

13. Засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, мило, рушник, туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки.

14. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка.

15. Сірники, запальничка.

16. Запас їжі на декілька днів (все, що можна їсти без попередньої обробки, не займає багато місця, довго зберігається), запас питної води на 1-2 дні, висококалорійні солодощі, жменя льодяників, горілка, вино, спирт, крупи, тушонка, галети.

Такий набір може стати в нагоді, як у випадку військового вторгнення і евакуації, так і при будь-якій іншій надзвичайній ситуації.

Обстріл з повітря

Втекти або евакуюватися може людина, попереджена про швидке вторгненні ворога, але противник може атакувати несподівано – з повітря.

У цій ситуації необхідно правильно вибрати укриття і постаратися не панікувати. Почувши звуки снарядів і вибухів, необхідно негайно лягти на землю – це частково захистить від вибухової хвилі і від осколків.

У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі, трамваї чи власному авто, слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку від будівель і споруд та залягти на землю.

Після того, як вщухне звук від вибуху першого снаряда, заспокоюватися не варто необхідно озирнутися і пошукати більш надійне укриття.

Сховатися можна в таких місцях:

  • У спеціально обладнаному бомбосховищі (від звичайного ЖЕКівського підвалу бомбосховище відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції і наявністю двох (і більше) виходів на поверхню);
  • У підземному переході;
  • В метро;
  • У будь-якій канаві, траншеї або ямі;
  • Уздовж високого бордюру або фундаменту забору;
  • У дуже глибокому підвалі під капітальними будинками старої забудови;
  • В оглядовій ямі відкритого гаража або СТО;
  • У каналізаційних люках (важливо також, щоб це була саме каналізація або водопостачання – ні в якому разі не газова магістраль);
  • У ямах воронках”, що залишилися від попередніх обстрілів або авіанальотів.


Не варто ховатися в під’їзди будь-яких будівель, від багатоповерхових  будинків взагалі слід відбігти хоча б метрів на 30-50; під різною технікою (під вантажівкою або під автобусом); а також у звичайних підвалах (вони не витримають вибуху, тому є ризик опинитися під завалами).

Він також не радить стояти під стінами будинків, магазинів і т.п. осколки скла можуть бути не менш небезпечні, ніж осколки снаряда.

Іноді люди зі страху стрибали в річку, ставок, фонтан і т.п. вибух бомби або снаряда у воді, навіть на значній відстані, дуже небезпечний: сильний гідроудар і – як наслідок – важка контузія.

У гіршому випадку – коли в полі зору немає укриття, потрібно лягти на землю, закривши голову руками. Більшість снарядів і бомб розриваються у верхньому шарі грунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.

Під час обстрілу також необхідно відкрити рот – це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда чи бомби.

Після закінчення обстрілу не варто чіпати осколки і незнайомі предмети на вулиці – частини снарядів могли не розірватися і детонують від дотику.

Під час надзвичайної ситуації всі експерти радять не панікувати, і намагатися подумки відволіктися – що-небудь порахувати, спробувати читати вірші або співати пісню.

Крім того, важливо пам’ятати, що, підготувавшись до найгіршого, завжди залишається шанс на здійснення кращого – чутки про вторгнення і війну можуть, як це зазвичай буває, опинитися сильно перебільшеними.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.