Як визначити, чи вистачає дитині молока?

Склад грудного молока є найбільш підходящим для правильного росту новонародженого. Корисні властивості цього продукту зміцнюють і підтримують імунну систему, а також благотворно впливають на фізичний і психологічний розвиток дитини. Ансамбль жирів, білків і вуглеводів підлаштовується під мінливі і зростаючі потреби малюка, орієнтуючись на різні фактори, такі як стадія грудного вигодовування або час доби. Недолік молока позначається на поведінці дитини. Наслідками дефіциту молока є стурбованість і поганий сон, що може призвести до серйозних неврологічних проблем. Чи вистачає вашій дитині молока?  Скільки має випивати молока за раз або за день новонароджений або немовля? Як зрозуміти, що грудничку вистачає молока? І що робити, якщо все ж дитині грудного молока мало? 

Скільки має випивати молока новонароджений

Існує думка, що за день дитина повинна поглинати кількість грудного молока рівне п’ятій частини власної ваги. Однак цифри є теоретичними, і не представляють собою встановлену норму або закон. Дитина, яка перебуває на природному вигодовуванні, з’їдає стільки, скільки їй потрібно. Недоїсти або переїсти практично неможливо, так як малюк сам контролює процес і зуміє зупинитися, коли насититься.

По-іншому складається ситуація з дитиною, яка перебуває на штучному вигодовуванні. У такому випадку слід точно дотримуватися режиму і обсягу годування. Не слід покладатися на вимірювання ваги до і після годування, так як результати подібного діагностування часто є невірними. Оцінюючи ріст і вагу дитини за результатами діаграми, слід пам’ятати, що в складанні даного графіка брали участь діти, вигодувані штучно. Якщо дитина стабільно набирає кожен місяць більш 500 г, то турбуватися нема про що. В іншому випадку необхідно звернутися за консультацією до фахівця.

Як зрозуміти, чи вистачає новонародженому молока

Спостерігаючи за малюком, матерів часто хвилює питання, чи не голодний він. Стривожений стан дитини і короткі перекуси наштовхують на думку про появу труднощів грудного вигодовування. Зазвичай причиною неспокійного поводження малюка є індивідуальні причини, абсолютно не пов’язані з процесом лактації. Тривога за здоровий розвиток дитини змушує задуматися, які ознаки недоїдання? Дитині не вистачає молока в таких випадках:

  • За півмісяця з моменту народження малюк не повернув початковий вагу, а в подальший час набір маси за місяць становить менше 500г.
  • По закінченні годування немовля не заспокоюється, може довгий час не відпускати груди.
  • У малюка постійно занепокоєне стан, яка не змінюється на задоволення після прийняття їжі.
  • Рідкісні сечовипускання.
  • Часті сечовипускання, але рідкісний, що мають густу, щільну консистенцію, стілець. Такі ознаки можуть свідчити про брак заднього молока.

Вважається, що процес лактації протікає нормально, і немає приводів для хвилювання, якщо:

  • Після годування дитина поводиться спокійно і задоволено, може досить довгий час, близько двох годин, обходитися без молока.
  • Кількість сечовипускань за добу повинна становити близько десятка разів. Сеча має легкий невловимий запах і слабкий, практично непомітний колір. Якщо малюк постійно перебувати в памперсі, і за день близько 5 раз відбувається його зміна, то такий стан речей можна вважати ознакою ситості.
  • Щомісячний набір ваги становить не менше 500 г. 
  • Регулярний м’який стілець.
  • Малюк засинає після прийому їжі або під час нього.

Існує кілька методів, що дозволяють визначити, чи варто догодовувати малюка.

Мокрі пелюшки

Суть методу полягає в тому, щоб обчислити, скільки разів протягом доби малюк пісяє. Для проведення подібного експерименту необхідно запастися пелюшками і вибрати відповідний день, коли можна відкласти справи і присвятити вільний час пранню. Позбавивши дитини на добу від підгузника, необхідно підрахувати кількість сечовипускань за 24 години. Якщо число мокрих пелюшок буде більше десятка, то причин для занепокоєння немає, малюк ситий і задоволений!

Норма ваги

Всесвітня організація охорони здоров’я постаралася і привела на світ діаграму, яка показує норму росту і ваги малюка в різні вікові періоди. Орієнтуючись на отриману інформацію можна зробити висновок, що здорова дитина повинна набирати від 500 г до 2 кг за місяць. Регулярні надбавки у вазі є вірними показниками того, що процес лактації протікає успішно.

Регулярність стільця

Малюк, який харчується досить, на першому місяці життя повинен опорожняться до 5 разів за день. Кілька днів з моменту народження стілець немовляти має густу консистенцію і темний колір. Потім випорожнення набувають світло-коричневий відтінок і дещо зростають в розмірі. На початковому етапі життя при хорошому харчуванні, кількість випорожнень повинно практично збігатися з кількістю прийомів їжі. Нерегулярний стілець або повна його відсутність є сигналом про брак молока.

Спостереження

Дитина може відчувати голод, якщо була неправильно прикладена до грудей. Зрозуміти, що все зроблено точно, можна поспостерігавши за тим, як немовля ковтає. При здійсненні ковтка, підборіддя малюка робить штовхальний рух у напрямку до грудей. Тривалість виконання прийому показує кількість отриманого молока. Якщо ковтки не чутні, слід змінити положення немовляти, досягнувши правильного розташування у грудей.

Що робити, якщо дитині не вистачає молока

1. Малюка слід частіше прикладати до грудей, щоб молоко активніше додавалося. Краще виключити використання сосок і пустушок, так як процес смоктання буде протікати легше, ніж у випадку з маминими грудьми. Малюк може ледарювати або зовсім відмовитися від більш важкого завдання – смоктання грудей.

2. На початковому етапі годування грудьми, залишки молока після годування слід зціджувати. Подібна дія активізує процес вироблення молока і попередить можливі застої, які чреваті несприятливими наслідками.

3. Прикладайте малюка до грудей не тільки вдень, але і вночі з рівною частотою.

4. Можливо, причина браку молока полягає в нестачі рідини в організмі матері. Денна норма споживання – 2л. 

5. На надбавці молока позитивно позначаються тривалі годування. 

При виникненні питань, що стосуються лактації, необхідно звернутися до фахівця по грудному вигодовуванню, який грамотно і доступно пояснить, як вирішити виниклу проблему.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: