Як візуально збільшити маленьку кімнату?

Розмір кімнат у квартирі далеко не завжди відповідає бажанням і потребам. Вирішити цю проблему часом дуже важко без серйозних матеріальних витрат, але можна зробити приміщення просторіше використовуючи деякі дизайнерські виверти.Особливості візуального сприйняття людини давно вивчені і вони однакові практично для всіх людей, які не страждають якими-небудь зоровими аномаліями. Ці особливості використовують дизайнери, створюючи різноманітні ефекти в інтер’єрі і виправляючи його недоліки. Основним недоліком багатьох житлових приміщень є їх непропорційність або недостатні розміри.

Маленькі кімнати викликають почуття тісноти, скутості в просторі, тому дуже часто виникає бажання зробити їх просторіше за допомогою певних ефектів. Втім, іноді і досить великі кімнати здаються менше через неправильно підібрані меблі та декор.

Дизайнери знають безліч прийомів візуального розширення простору. Основними можна вважати колір і стиль. Кольори вибирають світлі, а стиль найчастіше рекомендують мінімалізм, саме він дає максимальний ефект вільного простору.
При цьому слід зауважити, що далеко не всі люди воліють вільний відкритий простір. Деяким подобається кімната в стилі «маленька затишна нірка». Для них все, що описано нижче, слід робити навпаки.
Як візуально збільшити кімнату 1. Світлі холодні відтінки для стін і стелі. Маленьку тісну кімнату можна зробити просторіше, пофарбувавши стіни і стеля в світлі тони. Холодні тони збільшують розмір приміщення, а теплі – зменшують. Шпалери світлих тонів з дрібним малюнком роблять кімнату більше, а шпалери з великим яскравим орнаментом, навпаки, – візуально зменшують її. Рельєфи на стінах і стелі, декоративні ніші, темні фризи на стелях звужують простір. Ці елементи декору зазвичай застосовують у великих приміщеннях.

Як варіант – на одну зі стін маленької кімнати можна наклеїти фотошпалери із зображенням пейзажу в перспективі, наприклад, алея парку, що йде вдалину, море або небо. Хороший ефект дає фарбування однієї зі стін в інший колір.
2. Меблі для маленької кімнати вибирають світлу. Не слід побоюватися, що вона буде зливатися із стінами. У невеликому приміщенні не буде. Можна використовувати різні відтінки для стін і меблів, різні візерунки і зробити акцент на текстуру матеріалів.По конструкції ідеальним варіантом може виявитися меблі-трансформери. Є безліч варіантів компактних диванів, м’яких куточків, крісел, що розкладаються по необхідності. Столи зі скляними стільницями, відкриті шафи або етажерки – все це створює відчуття свободи і відкритості. Розставити меблі в маленькій кімнаті краще біля стін, звільнивши центр (стіл у центрі кімнати ділить її на дві частини, а вона й без того маленька).

3. Відкриті віконні прорізи збільшують розмір приміщення. Подивіться уважніше як виглядають кімнати, коли портьєри та гардини зняті під час ремонту або прання. Вони здаються більшими, вільнішими. Маленька кімната, обвішана багатошаровими складчастими шторами (особливо, якщо вони з малюнком) може перетворитися на крихітну комірчину. Набагато краще вибрати для вікон рулонні штори або римські, в крайньому випадку легку напівпрозору тюлеву фіранку, що не надто відрізняється за кольором від стін.4. Для підлоги маленької кімнати краще вибрати підлогове покриття однотонне, це зробить кімнату візуально ширше, погляд не буде «спотикатися» через квадрати або плями візерунків на підлозі. Якщо підлога дерев’яна або ламінат, то дошки повинні бути укладені від дверей уздовж або по діагоналі, а не впоперек.

5. Декоративні елементи не повинні захаращувати кімнату. Безліч дрібничок, на які повсюдно натикається і зупиняється погляд, роблять приміщення тісним. Яскравий, що приковує увагу предмет, наприклад, лампу з кольоровим абажуром або високу керамічну вазу краще поставити в дальньому від входу кутку. Людське око влаштоване таким чином, що воно проїде туди, минаючи незначні деталі, і візуально приміщення здаватиметься більше.
Будь-які площини здаються більше не тоді, коли вони порожні, а коли в центрі їх знаходиться великий об’єкт, а по краях ще досить багато місця. Тому на стіну краще повісити не багато маленьких картинок, не великий різнобарвний килим, а одну картину середнього розміру приблизно в центрі.
Чого слід уникати в декоруванні маленької кімнати
По-перше, великих контрастних візерунків на стінах і декоративних ніш.

По-друге, громіздких меблів: диванів з високими фігурними спинками, шаф з безліччю прикрас у всю висоту приміщення.

По-третє, пишного багатошарового декору на вікнах, – штори з оборками, свагами і ламбрекенами, як і строкаті килими на стінах у маленькій кімнаті недоречні.
По-четверте, великих кімнатних рослин, фікусів або пальм, наприклад.
Розмір кімнати, в кінцевому підсумку, не має істотного значення. Важливо зробити її затишною і комфортною, а це можливо і при зовсім невеликих розмірах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: