Як врятуватися з тонучого автомобіля.

Все частіше в ЗМІ ми бачимо повідомлення про автомобілі, що зірвалися з мостів і доріг. І падають вони, як правило , в воду. Що ж робити, в такій ситуації? Як врятуватися самому і врятувати інших пасажирів? Ось кілька порад фахівців.
 
Потрібно пам’ятати, що потрапивши у воду, легковий автомобіль, як правило, одну дві хвилини тримається на плаву і лише потім починає занурюватися на дно. Тоне він, зрозуміло, не каменем. Скажімо, глибини в 3 метра досягається приблизно через вісім хвилин. Значить, не треба панікувати, час для обдуманих і точних дій у вас є.
 
Поки машина на поверхні води, постарайтеся покинути її через вікно. Двері відкривати не намагайтеся. По-перше, щоб подолати тиск води, потрібна велика фізична сила. По-друге, в салон відразу ж хлине потік, автомобіль втратить плавучість, що значно скоротить наявний резерв часу.
 

Якщо вам не вдалося вибратися назовні в цей момент, теж не впадайте у відчай: відомі випадки, коли повітряний міхур в салоні та багажнику зберігався протягом 30 хвилин. До речі, завдяки йому, як би машина не перекидалася, на дні вона найчастіше встає на колеса.
 
Тепер порядок дій такий. Насамперед включіть фари, щоб ті, хто прийде вам на допомогу бачили автомобіль і його положення. Потім візьміть себе в руки і почекайте, поки вода, проникаюча всередину машини через отвори для проводів, рульової колонки і педалей управління, наполовину заповнить салон. Тоді у вас з’явиться можливість відкрити двері.
 
Перш ніж зробити це, необхідно набрати повні груди повітря і лише потім, відкривши двері, постаратися якомога швидше спливти на поверхню. Пасажири, проінструктовані вами, повинні діяти точно так само і по можливості синхронно. Зрозуміло, зробити все це непросто. Тут потрібна присутність духу і, звичайно, вміння плавати. Але в кожному разі водій зобов’язаний боротися за життя пасажирів і своє власне до останньої можливості.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: