Як хрестити дитину?

Обряд хрещення дитини належить до одного з семи церковних таїнств і до недавнього часу вважався обов’язковим після народження немовляти. Перший обряд, який проводили після появи немовляти на світло, був саме обряд хрещення. Відбувався він на сороковий день після народження, так як до цього часу мама дитини не могла увійти до церкви.
 
В даний час даний ритуал зазнав певних змін, але його основна суть – дати дитині заступництво Боже, залишилася незмінною.
 
Навіть у батьків дитини, хрещених і віруючих, може виникнути ряд питань щодо проведення даного заходу. Тому сьогодні ми спробуємо розібратися у всіх тонкощах хрещення.
 
Як я вже сказав вище, обряд хрещення проводиться на сороковий день після народження дитини. Можливо охрестити і на восьмий день, але без мами. Проводиться він також в абсолютно в будь-якому, навіть зрілому віці. Вчинятися хрещення може в будь-який день – і в пости, і в свята. Обряд хрещення дитини, тобто занурення його у воду, має дуже глибоке коріння і дійшов до нас практично в незмінному вигляді. Вчинятися він може як шляхом занурення, так і шляхом обмивання. Тільки після хрещення людина отримує доступ до всіх таїнств, але особливо до причастя. І тому питання, для чого хрестити дитину, по ідеї, взагалі не повинен стояти, так як тільки після хрещення можна увійти в Царство Боже. Крім усього іншого у дитини з’являється свій ангел-хранитель і заступник, ім’ям якого немовля названий при хрещені.

Перед обрядом хрещення дитини перш за все необхідно визначитися з хрещеними. Найчастіше ними стають друзі, які були свідками на весіллі. Але це зовсім не обов’язково. Хрещеними можуть стати дідусі, бабусі, брати, сестри, знайомі. Правда, існує ряд обмежень, за якими стати хрещеним неможливо. Хрещеними не можуть стати: невіруючі або які належать до іншої релігії, одружені між собою, навіть батьки дитини, монахи і монахині, душевнохворі, чоловіки молодше 15 років і жінки молодші 13, а також парафіяни в нетверезому стані. Так, до речі, якщо батьки дитини самі є нехрещеними, це не є перешкодою до здійснення обряду хрещення.
 
Не варто пропонувати людині стати хрещеним, якщо він з якихось причин може вам відмовити. У цьому випадку ви уникаєте можливості поставити і себе, і його в незручне становище. У кожному разі хрещеним дитини може стати людина, готова взяти на себе відповідальність по духовному і житейському вихованню. Раніше дотримувалися правила, що у дитини має бути один хрещений і обов’язково з ним однієї статі, зараз це правило є не обов’язковим.
 
Вибір хрестика теж не повинен представляти труднощів. Найкраще, якщо це буде звичайний металевий, куплений в церковній лавці . Потім, на рік, можна придбати або срібний, або золотой.
 
Обряд хрещення дитини найкраще проводити в церкві, яку вибирають батьки на свій розсуд. У день хрещення, так само як і перед причастям і православним вінчанням, хрещеним батькам не можна приймати їжу. За традицією саме хресні несуть витрати з проведення хрестин. Хрещена мати дарує наряд хрещеника, а хрещений батько – хрестик. Необхідно також взяти з собою ікону святого, чиїм ім’ям буде названа дитина.
 
Перед початком церемонії хрещені вносять немовляти: дівчинку – хрещений батько, хлопчика – хрещена мати. Дитина повинна бути без одягу, але загорнута при цьому в білу тканину. Після покладання руки священика на малюка, на знак того, що Господь надає йому своє заступництво, дитини тричі занурюють у купіль зі словами: « Хрещається раб Божий (ім’я), в ім’я Отця, амінь, і Сина, амінь, і Святого Духа, амінь». Спільно з хрещенням вчиняється таємниця миропомазання, при якій священик хрестоподібно помазує святим миром лоб, вуха, очі, рот, ніздрі, руки і ноги. Потім священик хрестоподібно зістригає з головки малюка волоссячко, на знак жертви Господеві.
 
Після закінчення хрещення і миропомазання немовляти три рази обносять навколо купелі в знак того, що у Церкви з’явився новий член, який належатиме їй навіки.
 
І на завершення, якщо хрестився хлопчик, він вноситься у вівтар, якщо дівчинка, то їй допомагають прикластися до ікони Божої Матері. Обряд хрещення дитини може тривати від півгодини до півтори години – все залежить від священника.
 
Після хрестин батьки та запрошені гості можуть відправитися в будинок дитини та відсвяткувати завершення обряду хрещення.
 
Після цього можна вже безперешкодно водити дитину до причастя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: