Згідно з народними повір’ями, в кожному будинку є свій власний господар. І це зовсім не людина, на якого оформлена нерухомість, це безтілесний дух, в чиї обов’язки входить не тільки безпеку житла, але й захист його мешканців. На жаль, він не всесильний, а тому в більшості випадків може тільки попередити про те, що чогось потрібно остерігатися. Але ж, хто попереджений, той озброєний, чи не так?

Для того щоб навчитися розпізнавати попередження домовика і розраховувати на його підтримку, насамперед, з ним потрібно подружитися, в іншому випадку саме домовик може стати причиною ваших нещасть. Поганих господарів він цілком може спробувати вижити.

Як подружитися з домовиком?

Давайте не будемо думати про загрози, які таїть в собі немилість домовика, краще подумаємо про те, що мати ще одного друга, нехай навіть і безтілесного, це все-таки досить добре! До того ж зробити це досить нескладно – декілька порад допоможуть вам знайти спільну мову з домовиком.

Розмовляйте з ним. Візьміть за звичку спілкуватися з домовиком – так він зрозуміє, що ви надаєте його персоні достатнє значення. Втім, це зовсім не означає, що ви повинні в подробицях ділитися з ним подіями свого життя  досить буде йдучи з дому, попросити його доглянути за житлом і не допустити жодних казусів і побутових катастроф.

Висловлюйте повагу і подяку. Незважаючи на те, що домовик охоче виконує ваші прохання (наприклад, стежить за будинком у вашу відсутність або допомагає знайти втрачені речі), його не можна сприймати як прислугу – не забувайте дякувати йому за турботу. Не смійтеся над ним і не придумуйте кличок – у кожного домовика з народження є ім’я, а оскільки вам воно невідоме, звертайтеся до нього шанобливо – наприклад, “хазяїн”.

Пригощайте домовика. Здавна вважається, що домовички люблять частування: найчастіше для цього використовують молоко, печиво і різні солодощі. Частування, приготоване для домовика, потрібно ставити туди, де йому не завадять поласувати діти або домашні тварини. І не забудьте обов’язково запросити домовика пригоститися – інакше як він зрозуміє, що все це призначено для нього. Не допускайте скисання швидкопсувних продуктів – на наступний день все, що не з’їв домовик, можна віддати тваринам.

Подаруйте домовому іграшки. Незважаючи на те, що домовики знаходяться переважно в поважному віці, вони дуже люблять грати різними дрібничками. Приготуйте для “господаря” подарунок – зберіть у відкритій коробці гудзики, камінчики, монетки, намистини та інші дрібнички і поставте в затишне містечко. Повідомте домовому, що ви зробили це спеціально для нього, щоб він міг досхочу пограти – йому буде дуже приємно.

Поважайте право домовика на особистий простір. Домовик дуже не любить безлад, а тому постарайтеся не сильно захаращувати своє житло. Також дуже важливо не зайняти його “особисте” місце – як правило, домовики селяться біля теплих батарей або за кухонною плитою. Але може статися і так, що ваш захоче жити в іншому місці – наприклад, у шафі – ви зрозумієте це тоді, коли двері шафи почнуть часто поскрипувати, а речі на полиці самі собою приходити в безладдя. Поступіться домовику полицю – або спробуйте домовитися, облаштуватися в іншому місці.

Насправді подружитися з домовиком нескладно – це дуже контактний дух, легко реагує на добре ставлення до себе. Спробуйте – і ви відразу відчуєте, наскільки більш затишним і захищеним стане ваше житло.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.