Як закрити ФОП (СПД, ПП)?

Спочатку потрібно звільнити всіх найманих працівників. Якщо таких немає – негайно відправитися до державного реєстратора за місцем проведення реєстрації.Написати у реєстратора заяву про припинення своєї діяльності. Паралельно оплатити квитанцію на суму рівну 17 гривням за опублікування в газеті інформації про те, що свідоцтво, видане вам надалі не дійсно .

Потім піти в податкову інспекцію свого району. Написати там заяву з проханням не здійснювати нарахування податків з 1-ого числа, початку наступного місяця. Якщо ФОП працював на єдиному податку, то обов’язково вказати прохання не нараховувати суму ЄП, єдиного податку з причини закриття діяльності підприємця. Разом із заявою надати додатково свідоцтво єдиного податку (оригінал), копію свідоцтва про держреєстрацію або виписку, довідку 4-ОПП плюс довідку 8-ОПП .

Закрити в своєму банку розрахунковий рахунок, якщо такий рахунок був відкритий підприємцем раніше. Обов’язково не забути роздрукувати банківські виписки з усіма грошовими операціями. Потім виписки обов’язково будуть потрібні при проведенні документальної перевірки.

Потім починається податкова документальна перевірка, яку проводить спеціально призначений для цього податковий інспектор. Йому потрібно буде надати цілий перелік документів, включаючи поточні рахунки, договори з контрагентами підприємця, видаткові накладні плюс акти виконаних робіт, книгу обліку за формою №10, виписки з банку по проведених операціях, оплатах, інше.

Протягом усього терміну перевірки з боку податкової інспекції, здавати всі види звітів, які здавалися раніше, відповідно до обраної системи оподаткування. Коригувати можна тільки період, коли діяльність фактично вже не велася. Просто проставити прочерки у звітах та декларації про доходи.

Після проведення документальної перевірки, той же інспектор видає на руки акт перевірки, де вказуються виявлені порушення і застосовувані в такому випадку штрафні санкції. Якщо порушень не виявлено, тоді просто видається довідка, яка свідчить про те, що була проведена документальна перевірка.

Погасити всі старі заборгованості, сплатити всі штрафи та суми нарахованої пені, якщо такі є. Після чого з актом або довідкою після податкової перевірки попрямувати до Пенсійного фонду, де заповнити звіт (додаток №5). Там також буде перевірка та приватного підприємця знімуть з обліку, видавши при цьому свою довідку про відсутність заборгованості.

Після погашення всіх своїх боргів перед державою, податкова видає спеціальну довідку №22-ОПП, яка свідчить про повну відсутність заборгованості.

Маючи на руках перераховані вище документи, довідки, плюс оригінал свідоцтва або виписки про держреєстрацію, прийти до державного реєстратора для анулювання реєстрації приватного підприємця СПД (ФОП).

Як бачимо, коло замкнулося, де у підприємця все починалося, там і закінчилося.

Висновок: щоб закрити СПД (ФОП) доведеться дуже сильно постаратися, витратити чимало часу на відвідування держорганів, прозаниматься цим впритул мінімум пів року. Інший вихід з цієї ситуації – просто замовити у юристів послугу ліквідація підприємця, вартість такої послуги коливається від 1500 – 2000 грн.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: