Як заморозити гриби?

Заморожувати можна як сирі, так і термічно оброблені гриби. Якщо зробити це за правилами, взимку ви зможете приготувати з них ароматне грибне рагу, пахучий суп, або просто приготувати їх з картоплею.

Загальні рекомендації

Найголовніше правило – гриби для заморожування повинні бути свіжими! Молоді підосичники і білі гриби, а також сироїжки, рижики і вовнянки придатні для заморозки протягом доби. Маслюки і підберезники мають потребу в обробці прямо відразу після збору.

Для заморозки краще взяти невеликі, міцні і молоді екземпляри, бажано незломані. Від останніх двох параметрів залежить багато чого – зовнішній вигляд грибів після розморожування і їх смакові якості, зокрема, аромат.

Попередньо мити їх не рекомендується. Можна лише струснути з них листя, землю і інше сміття. Гриби з легкістю вбирають в себе воду, яка при заморожуванні перетвориться на лід.

Як заморозити сирі гриби

Найлегше заморожувати гриби свіжі і цілком. Гриби, що мають під капелюшком губку, слід морозити тільки в свіжому вигляді. До них відносяться маслюки, білі і підосичники. В вареному вигляді вони стануть занадто водянистими і сильно втратять у смаку після розморожування.

Щоб зберегти місце в морозильній камері, гриби необхідно попередньо нарізати. При цьому самі крихітні екземпляри можна морозити цілком, вони послужать хорошим прикрасою багатьох страв. Правда, спочатку вони повинні бути міцними, інакше гриби після розморожування не триматимуть форму.

Підготовлені гриби розподіліть по підносу тонким шаром і помістіть в морозилку на 12-15 годин. За цей час вони повинні встигнути заморозитися. Температура в камері повинна бути максимальною. Заморожені гриби помістіть в поліетиленовий пакет і поверніть в морозилку, виставивши в ній звичайний температурний режим.

Ідеальними грибами для заморозки таким способом будуть опеньки, боровики, лісові печериці, підберезники, лисички.

Як заморозити відварені гриби

Цей спосіб заморозки підійде для розламаних, які втратили товарний вигляд, але смачних і свіжих грибів. Відваріть їх, зовсім недовго – приблизно 5 хвилин. Відкиньте гриби на друшляк і дайте воді стекти протягом 30-50 хвилин. Після цього гриби можна трохи віджати руками, щоб видалити непотрібну вологу.

Після цього їх необхідно помістити в чистий контейнер або щільний пакет і прибрати в морозилку. Розраховуйте кількість грибів в тарі так, щоб один пакет або контейнер ви змогли б використовувати для приготування однієї страви.

Також можна заморозити і обсмажені гриби. Для цього чисті гриби посмажте на невеликій кількості рослинного масла протягом 15-20 хвилин, поки не випарується зайва волога. Повністю остиглі гриби розкладіть по пакетах і заморозьте. Щоб вони не втратили при смаженні свого незрівнянного аромату і солодкого смаку, гриби можна обсмажувати на деку в духовій шафі. Для такого обсмаження не буде потрібно навіть масло, оскільки гриби готуватимуться у власному соку. Гриби, заморожені з даного способу, ідеально підійдуть як начинку для пирогів.

Скільки можна зберігати заморожені гриби

Заморожені гриби на зиму слід зберігати при температурі -18С. Термін їх зберігання – не більше року. Після повної разморозки відразу ж використовуйте гриби, і ні в якому разі не залишайте їх на «потім» в холодильнику.

Як правильно розморозити гриби

Майте на увазі, що гриби, як і будь-який інший продукт, неприпустимо піддавати повторному заморожуванню. Інакше ви отримаєте водянисту несмачну кашу. Розморожувати гриби слід повільно. Для цього просто перекладіть їх на нижню полицю холодильника і залиште на 12-20 годин.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: