Як заощадити на харчуванні?

Мабуть, у кожного (скажімо, у більшості) в житті настає момент відкриттів – от і ви підрахували, скільки ж витрачаєте на їжу. Виходить, що суми настільки солідні, що в голову так і лізе думка про те, як було б приємно не їсти, тоді всі ці гроші можна було б витратити на … Але давайте краще навчимося, як заощадити на харчуванні, і при цьому, повноцінно і смачно їсти.
 
Не попадайтеся на хитрощі
 
У магазинах і супермаркетах на центральні полиці завжди поміщають найбільш дорогий товар – за це від виробника магазин отримує своєрідну «премію», а від нас гарантовану витрату грошей. Біля кас, де нам доводиться простоювати в чергах , поміщають ті товари, які здатні «розтопити» серце будь-якого з нас: якісь дрібниці, запальнички та батончики. Все це, та багато – багато іншого називається маркетинговими хитрощами, від яких ми, розумні споживачі, рятуємося, як можемо, а нас ловлять «на живця».
 
Для того щоб не потрапляти, потрібно дотримуватися першого правила як заощадити на продуктах харчування – дотримуватися складеного списку і не ходити даремно по рядах вишукуючи ще що-небудь.
 

Робимо запаси
 
Влітку і восени овочі та фрукти продаються за безцін, аби тільки не зіпсувалися. Ось у цей момент, а не холодним січневим ранком і варто готувати пиріг з лісовими ягодами. Крім того, консервуємо, сушимо, заморожуємо. Сушені та заморожені (але не багаторазово розморожені) овочі, фрукти і ягоди зберігають свої цінні речовини, втрачаючи лише вологу. Чого тільки з них не приготуєш! А консерви – компоти, варення, джеми, хоч і не дуже корисні, і навіть занадто солодкі, але все ж при бажанні саме з них і можна готувати ягідні муси і пироги в середині зими.
 
Дивимося на полиці і порівнюємо
 
Повертаючись до теми викладки в магазинах, хочемо попередити, що на нижніх полицях завжди знаходяться найдешевші товари (найдорожчі – на рівні очей), а з краю полиці – найсвіжіші, так як центральні місця займають продукти з терміном придатності, що закінчується – виробник хоче від них швидше позбутися.
 
Знижки
 
Дуже важливим аспектом економічного підходу до покупок є знижки. Придбання продуктів тривалого зберігання (макаронів, соняшникової олії, круп, цукру, борошна тощо), і є пряма відповідь на питання як заощадити гроші на харчуванні. Одна справа, купити дві буханки хліба, бо на другий дають 25% знижки і з’їсти за день замість однієї обидві, а зовсім інша отримати в рази дешевшу соняшникову олія, яку ви просто будете підливати в порційну пляшечку для зручності. Його-то ви не витратите за день при всьому бажанні?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: