Як зарядити акумулятор автомобіля?

Будь-який акумулятор – і автомобільний в тому числі – рано чи пізно сяде, і його доведеться заряджати. У цьому випадку перед власником автомобіля постає цілий ряд питань: чи є необхідність знімати акумулятор з автомобіля для того, щоб провести зарядку? Якщо так, то як зробити це правильно? Який саме пристрій потрібно при цьому використовувати?

Акумуляторна батарея заряджається від джерела постійного струму. Для цього необхідно використовувати зарядний пристрій, який виробляє перетворення змінного струму в постійний, воно інакше називається випрямлячем.

Деякі пристрої такого роду оснащені перемикачами, призначеними для регулювання напруги. Це необхідно для того, щоб можна було заряджати і 12-вольт, і 23-вольтові батареї. Якщо мова йде про 12-вольтові, то напруга повинна становити 16-16,5 вольт, тільки так можна зарядити подібну батарею на 100%. Знімати акумулятор з автомобіля не обов’язково, у всякому разі, якщо ви поспішаєте і в даний момент маєте намір підзарядити його не повністю (адже це займе досить багато часу), а рівно настільки, щоб можна було запустити двигун.

Для початку доведеться зняти обидва дроти з клем акумуляторної батареї. Потім зарядного пристрою під’єднуються до них з урахуванням маркування: «+» поміщається на плюсову клему, а«-», відповідно, на масову. Тепер потрібно встановити регулятор струму на необхідне значення і включити.

Включати в мережу можна тільки після того, як зарядний пристрій буде приєднано до акумулятора, чинити навпаки не можна ні в якому разі!

Існують два способи зарядки – при сталості напруги і при сталості струму. У першому випадку батарея заряджається тим швидше, чим вище напруга, задане зарядним пристроєм. Наприклад, при напрузі в 14 вольт 12-вольтна батарея зарядиться не більше, ніж на 85%, а щоб за такий же часовий відрізок зарядити її повністю, необхідно напруга в 16,5 вольт. Використовуючи другий спосіб, необхідно кожні 1-2 години перевіряти величину зарядного струму і при необхідності регулювати її. Інший недолік даного методу – рясне газовиділення при завершенні зарядки. Якщо годину або дві струм і напруга зберігаються незмінними, значить, можна вважати, що акумуляторна батарея повністю заряджена. Тепер можна від’єднати від клем акумулятора зарядного пристрою і під’єднати на колишні місця дроти автомобільні.

Далі слід завести двигун. На великих оборотах ви зможете побачити за допомогою амперметра, яка величина зарядного струму, який надходить в акумулятор. Правда, це можливо лише за тієї умови, що реле підзарядки у вашого автомобіля абсолютно справно працює. Надалі – у міру руху вашого автомобіля – генератор буде виробляти підзарядку самостійно. Щоб акумулятор служив якомога довше, ємність його повинна відповідати параметрам автомобіля, на якому він буде встановлений.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: