Як захиститися від кліщів?

Теплі літні дні манять на природу. Шашлики, квіти, суниця – все це чудово, але в лісі городянина чекають голодні кліщі. Чи небезпечний укус кліща і як від нього захиститися.
 
Про небезпеку укусу кліща чули всі. Для багатьох це привід відмовитися від прогулянок у лісі чи парку в травні-червні, коли активність цих комах висока.<="mso-ansi-language: UK;"> В ін тернеті, в газетах і журналах безліч корисних порад на тему: як захиститися від укусу кліща, перша допомога при укусі кліща і т.п.
 
Рекомендації ці деколи лякають:
– Одяг має повністю закривати все тіло і щільно прилягати на рукавах і біля горла;
– Обов’язково наявність головного убору, що закриває вуха і область шиї;
– Під час прогулянки одягкілька разів повинен оброблятися репелентами;
– Під час прогулянки постійно проводити само-і взаємоогляди для виявлення кліщів;
– Якщо ви виявили кліща,його необхідно спалити, кліщі дуже живучі, розчавити їх неможливо;
– Після відвідування лісу необхідно уважно перевірити одяг і нижню білизну і оглянути все тіло;
 
Вам ще не перехотілось виїхати на природу? Тоді на всякий випадок купіть собі гумовий герметичний костюм хім-захисту і протигаз – це точно допоможе!<="mso-ansi-language: UK;"> Маючи хоч краплю здорового глузду варто задуматися про те, що мільйони людей живуть у селах в лісових районах,виганяють худобу на пасовища, збирають у лісі гриби, ягоди та лікарські трави і досі не вимерли від укусів кліщів. Чи не занадто перебільшена небезпека цих комах?
 
Чим небезпечні кліщі?
 
Кліщів у природі дуже багато, але далеко не всі вони здатні заподіяти шкоду людині. Небезпечні кліщі-паразити, що впиваються в шкіру людини. Наслідки укусу кліща не завжди небезпечні, але важливо знати: Деякі види кліщів здатні передавати людині небезпечні захворювання, енцефаліт, наприклад. Проникаючи в товщину шкіри,комаха викликає роздратування, укус свербить і може з’явитися гнійник в місці укусу. Перша небезпека – енцефаліт. Це серйозна хвороба, вона може призводити до паралічу, інших неврологічним і психіатричним ускладнень. Але не кожен вид кліща може передавати інфекцію, а з тих, що можуть – не всі заражені. Носіями вірусу служать і ксодові кліщі. Вони заражаються відтварин-носіїв вірусу і передають вірус людині. Такі кліщі поширені в Західному Сибіру, ​​на Уралі, Далекому Сході, але зрідка зустрічаються і в Європейській частині. Якщо укус був глибоким, вірус проник у кров і зараження відбулося, то через 1-2 тижні може з’явитися нездужання, лихоманка, головний біль, нудота. Після цього зазвичай стан поліпшується і дві третини хворих одужують – їх організм переміг вірус. Але у30% через тиждень розвиваються важкі симптоми та ускладнення. Якщо в якійсь місцевості є випадки захворювання, то, можливо, кліщі заражені і, якщо дуже не пощастить, тобто зустрінеться саме такий кліщ.
 
Друга небезпека – подразнення шкірних покривів, нарив в місці укусу.Важливо після прогулянки оглянути своє тіло, особливо в області шкірних складок і, якщо виявлено кліщ, видалити його механічним способом. Якщо кліщ вже глибоко краще звернутися до лікаря, якщо ще видно на поверхні – можна видалити самостійно пінцетом.
 
Як видалити кліща з шкіри?
 
Кліщ – це дуже маленька комаха, розміром приблизно 2 мм. Головка у нього крихітна. Те, що розчавити його не можна, тільки спалити – повна нісенітниця. Його не можна зачавити,як комара, але на твердій поверхні або пінцетом його панцир легко руйнується.
 
Перша допомога при укусі кліща– звернутися до лікаря. Він видалить комаха, і, у разі ризику зараження,пропише курс лікування для профілактики. Якщо кліщ проник неглибоко в шкіру його можна витягнути самостійно. Методів “першої допомоги” проти кліща багато. Можна просто видалити пінцетом, але не смикати, а зробити це акуратно, «викручуючи», щоб голова не відірвалася і не залишилася в ранці.Можна накинути на кліща петлю з нитки і витягнути його таким способом.
 
Іноді можна зустріти корисну пораду намазати місце укусу жиром, -нібито кліщ сам вилізе, коли йому нічим дихати буде. Не допомагає, тільки глибше залізе, поки чекати будете. Якщо голова все ж відірвалася, але видно – згадайте, як дістають скалку. Продезінфікуйте голку і ранку і дістаньте залишок кліща.
 
Як уникнути укусів кліщів?
 
Останнім роки кліщі стали з’являтися у багатьох регіонах, де їх раніше не було. Способи захисту проти укусів кліщів потрібно знати кожному. Реальні заходів обережності прості:
 
Захищати тіло в місцях можливих укусів;
 
Оглядати себе після повернення з лісу і витрушувати одяг;
 
Скористатися засобом від комах. Кліщ НЕ причепиться на долоні а бо коліні. Він «поселяється» в складках шкіри, виділяючи спеціальні речовини, які володіють анестезуючими властивостями, щоб укус не відчувати.
 
На ліктьовому згині його виявити і видалити легко. За вухом побачити складніше, а пахову область, пахви краще все-таки захистити. Буде цілком достатньо одягнути довгі штани або бриджі, білизну що щільно прилягає. Міні спідниці або шорти в лісі ні до чого, особливо якщо передбачаєте сидіти на землі. Сорочку краще вибрати з рукавом.
 
Після виїзду на природу найрозумніше – прийняти душ і оглянути своє тіло. Одяг свій витрусити, але не в кімнаті – навіщо кліщі в домі? А ще краще -випрати.
 
Засоби від комах є різні, в основному вони призначені для їх відлякування. Залежно від обраного засобу, його наносять на одяг або шкіру і зазвичай цього цілком достатньо для захисту від кліщів.<="mso-ansi-language: UK;"> Якщо має бути поїздка в райони, де реальна небезпека зараження кліщовим енцефалітом – краще завчасно зробити щеплення. Кліщі завжди були сусідами з людиною і зараз продовжують це робити. Але прості запобіжні заходи від укусів кліщів здатні попереджати можливі захворювання і зробити життя та відпочинок безпечними.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: