Як зберегти сімейні відносини?

Всі ми, зустрічаючи своє кохання,думаємо, що ейфорія почуттів триватиме вічно. Нам хочеться проводити з другою половинкою якомога більше часу, пізнавати одне одного до найглибшого закутка душі,засинати і прокидатися разом. Наступає певний момент і ми розуміємо, що наше життя без коханої людини не має ніякого сенсу. Зазвичай, на цьому етапі стосунків молоді люди приймають рішення одружитися і прожити все життя разом,підтримуючи одне одного і в горі, і в щасті.
І ось наступає цей прекрасний день, здається, радості немає меж, закохані – щасливі,адже тепер вони одне ціле,єдина сім”я. Але після свята завжди приходять будні,які не кожне подружжя в силі пережити…
Сімейне життя – це зовсім новий етап стосунків і не всі бувають до нього готові. Тут розпочинаються зовсім інші відносини,інші проблеми. Проходить час і побутові питання та сірі будні поступово переносять стосунки між закоханими на задній план.Аж раптом одного вечора ви ловите себе на думці,що все змінилося,все вже не так,як було раніше…Починаються непорозуміння,докори,сварки.Все частіше відвідують думки:”Невже поряд зі мною та сама людина,яку я кохав/кохала до одруження?” Ви перестаєте розуміти одне одного,зникає бажання проводити час разом,у кожного свої проблеми,свої думки,свої переживання. На папері подружжя все ще разом, але на яву – чужі люди. Буденність робить свою справу і щодня підкладає нову цеглину в стіні непорозумінь та чвар між чоловіком та дружиною. Ви перестаєте помічати одне одного,непорозуміння заганяють вас у глухий кут,роблячи ваші стосунки нестерпними. З часом ситуація дедалі погіршується,поступово досягаючи свого піку. Чвари і образи переповнюють чашу терпіння і приходить момент,коли думка про розлучення вже не здається абсурдною і не припустимою. Зазвичай, на цьому етапі відбувається переломний момент, коли вже немає сил щодня терпіти постійні суперечки, перед вами постає два варіанти: розлучитися і піти різними дорогами або ж спробувати оживити стосунки і врятувати своє кохання. Звичайно, розбігтися куди легше, ніж спробувати повернути своє щастя, але якщо прикласти зусиля і постаратися, винагорода буде достойна.
Криза сімейних стосунків є своєрідним іспитом і як правило, кожному подружжю доводиться його здавати. Чули вислів “Кохання живе три роки”? Він виник тому,що,зазвичай,саме до цього часу молоді люди встигають повністю пізнати одне одного і перестають бути загадкою для свого партнера. Ви вздовж і впоперек знаєте свою другу половинку, вона поступово стає для вас прочитаною книгою. Людині постійно хочеться якихось нових емоцій, вражень, відчуттів, а за їх відсутності наступає побутова рутина. Трьохрічний рубіж є своєрідною сходинкою і якщо вам вдасться на неї піднятися, ви на відмінно здасте іспит на міцність своїх стосунків.

Що ж потрібно робити,щоб пробудити кохання і оживити стосунки? Думаю, в цьому вам допоможуть декілька порад.

1. Перестаньте у всіх негараздах звинувачувати свого партнера. В тому,що стосунки погіршились винні обоє. Сядьте та проаналізуйте свої плюси та мінуси. Спробуйте поглянути на ситуацію зі сторони своєї другої половинки,можливо саме так вам вдаться зрозуміти,в чому суть ваших непорозумінь.

2. Почніть поблажливіше ставитися до свого коханого/коханої. Не потрібно створювати скандал,якщо протележна сторона в чомусь провинилася. Спробуйте спершу сісти і спокійно вияснити, чому так сталося. Ваші нерви будуть вам дуже вдячні.

3. Ніколи не мовчіть,якщо вас щось не влаштовує. Принцип “перетерплю і забуду” з часом має дуже руйнівну силу. Ви закопаєте образу глибоко в душі, але, все-одно,пам”ятатимете її. Це – як бомба уповільненої дії, рано чи пізно вона все ж вибухне. Краще обговоріть ситуацію з другою половинкою і поясніть,що саме вас не влаштовує,думаю, від такої стратегіїї толку набагато більше.

4. Спробуйте змінити обстановку. Це стосується як інтер”єру вашого сімейного гніздечка, так і вашого зовнішнього вигляду. Не бійтеся змінюватися. Звичайно, стосунки будуть згасати, якщо чоловік, приходячи ввечері з роботи,постійно бачить дружину в домашньому халаті і з не підфарбованим волоссям,бо в неї не вистачає на це часу. Якщо у жінки не буде часу на себе, то у чоловіка просто не буде виникати до неї ніякого бажання(як в сексуальному плані, так і в плані почуттів).

5. Не забувайте висловлювати свої почуття. Людина потребує уваги і турботи від другої половинки. Якщо ви у шлюбі, то це не означає, що не потрібно називати свого партнера ніжними словами і нагадувати про свої почуття. Говоріть одне одному, як сильно ви закохані і як багато для вас означає ваш чоловік/дружина.

6. Спробуйте повернути у ваші стосунки романтику. Пригадайте свої перші зустрічі, вони обов”язково налаштують вас на романтичну хвилю. Даруйте одне одному якомога більше поцілунків,адже їм добре вдається нагадувати людям про забуті почуття.

7. Не бійтеся бути “дітьми”. Те що ви дорослі одружені люди не означає, що вам завжди потрібно бути серйозними і нудними. Веселіться разом із своїми коханими, не бійтеся виглядати смішними в їхніх очах.
8. Завжди будьте опорою для своєї другої половинки, навіть якщо проти неї/нього весь світ, ви повинні вміти підтримати і зрозуміти,адже ближчої та ріднішої людини за вас просто немає.

9. Знайдіть спільні інтереси,які би вас об”єднували. Це може бути вид спорту, книги, можливо, комп”ютерні ігри, тобто речі, які б дозволяли вам проводити разом час і не набридати одне одному.

10. Не забувайте про подарунки. Це можуть бути навіть якісь дрібнички, головне, щоб цей подарунок приніс радість та задоволення вашому партнеру.

11. Виконуйте сімейні обов”язки разом. Якщо ви будете займатися приготуванням вечері, прибираням квартири або вигулюванням собаки вдвох, це приноситиме вам массу задоволення і позитивних емоцій.

12. Спільно плануйте ваше майбутнє. Розмірковуйте про сімейні плани,ставте перед собою нові цілі та завдання. Це допоможе вам знайти спільну мову.

13. Цікавтеся життям вашої другої половинки. Якщо чоловік, після приходу з роботи, замість того,щоб вмоститися на канапі і дивитися футбол, поцікавиться,як пройшов день у дружини, чим вона займалася і т.д.,це ніколи не залишиться не поміченими. Ваша кохана буде розуміти,що вона вам не байдужа,що ви про неї турбуєтеся і приділяєте їй увагу.

14. Це остання і на мою думку, найважливіша порада. Будьте для свого партнера не просто дружиною/чоловіком, а в першу чергу, другом. Ваша друга половинка повина не боятися вам виговоритися,і знати, що отримає від вас потрібну пораду та підтримку. Пари ,в яких подружжя є не лише закоханими людьми,а й друзями, набагато рідше зіштовхуються з подібними кризами стосунків.

Отож, в підсумку можна сказати,що все в ваших руках. Не слід здаватися при перших же не гараздах, за свої почуття потрібно боротися. Ніхто, крім вас, не в силі справитися з цією задачею.

Думаю, вищеперечислені поради допоможуть вам зберегти стосунки і не потопити свій сімейний корабель. Пам”ятайте: кохання можна зберегти і дати йому друге дихання,для цього всього лиш потрібно ваше бажання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: