Як зберегти зір, працюючи за комп’ютером?

На сьогоднішній день уявити собі день звичайної людини без постійних навантажень на очі неможливо. Постійна робота за комп’ютером, стреси, нестача вітамінів і відсутність перерв при напруженій роботі – і в результаті похід до офтальмолога неминучий.

У цій статті ми поділимося з вами перевіреними на практиці порадами, як зберегти зір при постійних навантаженнях. Також це допоможе вам оптимізувати свою роботу так, що окуляри вам не знадобляться ще довго!

Читайте також: Які продукти покращують зір?

Щоб надовго зберегти свій зір, необов’язково харчуватися однією чорницею і морквою. Збагатіть свій раціон стравами, що містять каротин, аскорбінову кислоту і вітамін В2. Ці загадкові речовини містяться в цілком доступних абрикосах, петрушці, вершковому маслі, шипшині, чорній смородині і продуктах, багатих білками. Печінка, брюссельська капуста, горіхи, цитрусові – основні захисники нашого зору. А пакетик смаженого мигдалю в сумці – запорука відмінного перекусу протягом дня. Це і ситно, і корисно для ваших прекрасних очей.

Стандартний інструктаж при роботі за комп’ютером пам’ятаєте? Тридцять сантиметрів від очей до монітора мінімум, ноги на підставці, шия не нахилена і так далі. Всі ці чудові поради, як рекомендації хорошого терапевта: дієві і абсолютно марні в реальному житті. Постарайтеся дотримуватися основного правила: при роботі за комп’ютером просто необхідно робити перерви в 10-15 хвилин щогодини. Відпочиньте, приготуйте собі чаю або кави, зробіть необхідні дзвінки, приберіть на робочому столі – дайте відпочинок своїм очам, не зашкодивши при цьому роботі.

Якщо ж робити перерви щогодини не виходить, є невелика хитрість. Повісьте над своїм робочим столом що-небудь зелене, приємного для вас відтінку – це може бути картинка, листівка, шматочок тканини або просто кольоровий папірець для записок. У центрі папірці поставте чорну крапку і фокусуйте на ній зір кожного разу, коли відчуваєте, що втомилися. Зелений колір розслабляючи діє не тільки на психіку, але й на очі. Не забувайте також … моргати.

Лікарі-офтальмологи з усього світу одноголосно заявляють, що основною причиною, чому від роботи за комп’ютером псується зір, є пересушені рогівки ока. А це відбувається, якщо людина моргає рідше, ніж зазвичай. Синдром «сухих очей» – це неприємне відчуття печіння і сухості в очах, яке виникає при напруженій і довгій роботі за комп’ютером без перерв, занадто сухе повітря в приміщенні або банальне недосипання. Справитися з цим неприємним станом допоможуть спеціальні краплі і, зрозуміло, повноцінний відпочинок.

Читайте також: Як самостійно відновити зір?

Але і правильне харчування в поєднанні з правильною роботою за комп’ютером ще не дають гарантії, що вам не доведеться зіткнутися з проблемами із зором. Наприклад, спадковість, загальний стан навколишнього середовища або інші хронічні захворювання можуть мати значний вплив. Щоб мінімізувати його, а також зміцнити очні м’язи, показана спеціальна гімнастика. Ніяких тренажерів і виснажливих тренувань – виконувати ці прості дії потрібно щоразу, як згадаєте про них. А це не так вже й складно.

Розвантажити зір і дати відпочити очам допоможе проста вправа. Потріть долоні, щоб вони стали гарячими і покладіть собі на очі на п’ять-десять хвилин. Перед вами будуть миготіти залишкові світлові образи того, на що ви дивилися перед цим – кольорові відблиски і переливи. Уявіть собі щось чорне, як відро з чорною масляною фарбою. Підключіть уяву і намалюйте собі, як заливаєте ці світлові плями чорною фарбою, завішуєте чорною завісою і т.п. Цей метод лікарі-окулісти рекомендують, якщо вам довго доводиться працювати з яскравими об’єктами – це вправа розслаблює м’язи ока і заспокоює зорові аналізатори.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: