Як зберігати грудне молоко? Як зціджувати грудне молоко?

Грудне молоко – це найцінніший продукт харчування для вашого новонародженого малюка. Сьогодні молоді мами намагаються годувати дитину грудьми як можна довше – це радять і багато фахівців по грудному вигодовуванню.
 
Якщо ви вирішили зціджуватися
 
Жінка, яка годує грудьми, хоча б раз за весь цей час зціджувалася. Ця процедура абсолютно безболісна, але вона здатна як підвищити лактацію, так і знизити її. Зціджують молоко двома способами – вручну і тонометром. Перший раз ця процедура може здатися для когось стомлюючої, а для когось просто нереальною. Ось тут є всі підстави для консультації з фахівцем по грудному вигодовуванню або з акушеркою, яка допоможе добре «розробити» груди. Можна скористатися і молоковідсосом, тим більше, що сьогодні є величезний вибір: від дешевих ручних до дуже дорогих електричних з різноманітними функціями і насадками.
 
Як правильно зціджувати молоко
 
Якщо ви вирішили зціджувати молоко вручну, навчіться це робити правильно. Підставте під сосок тару, в яку ви будете збирати молоко. Обхопіть груди руками з двох сторін. Великі пальці покладіть зверху, а вказівні – під груди, щоб ареола була якраз в центрі. З’єднайте вказівні і великі пальці правої і лівої руки, плавно переміщаючи їх по грудях у бік соска.
 
З молоковідсосом все виглядає трохи інакше. Дешеві ручні моделі схожі на «грушу» зі спеціальним відсіком, де збирається молоко. Дорожчі моделі прості у використанні і мають спеціальні посудини для зберігання молока.
 
У чому зберігати зціджене молоко?
 
Сьогодні для зберігання грудного молока використовують спеціально призначену для цього тару – контейнери. Вони виготовляються з різноманітних матеріалів – це може бути скло, сталь або пластик. Перш ніж придбати той чи інший контейнер, необхідно вирішити, для чого він буде необхідний – для тимчасового зберігання їжі малюкові чи для заморозки. Для останньої процедури створені спеціальні пакети або одноразові ріжки, які необхідно буде додатково захистити не тільки від протікання, але і від зараження.
 
Серед твердих контейнерів великою популярністю користується скляна тара, так як вона відмінно захищає молоко, але в той же час і менше поглинає. До речі, не варто наливати молоко до самого верху – пам’ятаєте, що рідина під впливом холоду розширюється.
 
Що стосується кришок – то ідеальними є тверді. Правда, не варто їх занадто туго закручувати до тих пір, поки молоко повністю не замерзне.
 
Підготовка ємностей для молока
 
Контейнери необхідно кип’ятити, точно так само, як і всі деталі молоковідсмоктувача. Зрозуміло, можна стерилізувати і по-іншому, але саме кип’ятіння на сьогодні є надійним методом, перевіреним не одним поколінням матусь.

Всі частини молоковідсмоктувача, які торкаються до шкіри, також необхідно піддавати ретельному очищенню – спочатку помити в гарячій воді з милом, а потім ретельно сполоснути.
 
Тривалість зберігання грудного молока залежить саме від чистоти і стерильності тари, тому до цього необхідно ставитися дуже уважно.
 
Як зберігається грудне молоко
 
Якщо немає можливості придбати спеціальні контейнери для зберігання грудного молока, необхідно запастися баночками і пляшечками, які мають гвинтову кришку. Можна також використовувати пластикові стаканчики, які можуть щільно закриватися, а також самі звичайні мішечки з поліетилену, які спеціально розроблені для зберігання рідини. Ретельно перевіряйте посуд для заморожування на наявність в її складі бісфенолу – А.
 
Вибирайте тару так, щоб на ній можна було написати дату, коли молоко було зціджено і заморожене. Пам’ятайте, що грудне молоко заморожується один раз. Не можна додавати свіже молоко в размороженное, а потім знову заморожувати.
 
Для зберігання рекомендується використовувати чисті пляшки, які, перш ніж зцідити в них молоко, необхідно стерилізувати.
 
Скільки можна зберігати зціджене молоко?
 
Грудне молоко можна зберігати навіть при кімнатній температурі, правда, не більше шести годин. До речі, фахівці стверджують, що до зцідженого молоко застосовується правило «шість», згідно з яким: Шість годин зціджене материнське молоко може зберігатися без спеціального пониження температури. Шість днів зціджене материнське молоко може зберігатися в холодильнику. Шість місяців зціджене материнське молоко може зберігатися в морозилці.
 
Хоча є й ті, хто стверджує, що в холодильнику грудне молоко можна зберігати не більше трьох днів, а без нього 4-8 годин, в залежності від навколишньої температури.
 
Як треба зберігати зціджене молоко
 
Грудне молоко можна заморожувати і зберігати в морозилці. Якщо камера звичайна, то краще не ризикувати і зберігати його тут не більше двох тижнів. А от якщо в наявності є спеціально обладнана морозилка, де можна виставити температурний режим, то все можна спростити – продовживши термін придатності молока. Отже, при температурі, яка становить мінус 18 градусів, контейнери з молоком можна зберігати 3-4 місяці. Якщо ж встановити температуру мінус 20 градусів, то молоко можна зберігати від шести місяців до одного року. Якщо ви не знаєте, яку мінімальну кількість градусів «видає» ваш холодильник, запам’ятайте, ідеальна температура для зберігання молока та, коли морозиво перетворюється на камінь, а не в коктейль.
 
Молоко зберігається не в двері холодильника – розташовуйте контейнери подалі, бажано, в задній його частині.
 
Розморожування грудного молока
 
Розморожувати молоко, яке знаходилося в морозилці, бажано в холодильнику – після цієї «перестановки» молоко необхідно використовувати якомога швидше – не пізніше, 24 – годин. Ні в якому разі не заморожувати молоко повторно, тому зберігати його краще невеликими порціями.
 
Для розморожування також можна підставити ємність з молоком під гарячу воду. Пам’ятайте, що розморожене молоко необхідно згодувати дитині протягом 30 хвилин.
 
Колір грудного молока
 
Заморожене молоко має трохи не такий колір як свіже – це зовсім не означає, що його не можна давати малюкові чи воно пропало. Молоко, яке піддавалося заморожуванню, може мати синюватий або жовтуватий відтінок. Воно також може поділитися на шари або один з шарів (наприклад , вершковий) буде виділятися. Це ніяк не впливає на якість продукту і на його поживну цінність.
 
Коли не можна заморожувати грудне молоко?
 
Взагалі зціджування і зберігання грудного молока – це вимушена дія, а не обов’язкова умова. Це необхідно робити, якщо мамі потрібно виїхати на кілька днів або вийшла на роботу і не може днем годувати малюка. Постійне зціджування призводить до того, що лактація «перегорає» і молоко просто зникає.
 
Ні в якому разі не можна заморожувати молоко при наступних випадках:
 
Мама хворіє.
Мама приймає якісь лікарські препарати.
Мама вживає спиртні напої.
Мама палить.
Мама пошкодила груди, через що в молоко потрапила кров.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: