Здавна мед був не тільки прекрасними ласощами, а й криницею незамінних вітамінів і мінералів, природним антисептиком і засобом від безлічі хвороб. Ним обробляли рани, лікували застуду, зараз мед використовується в багатьох косметичних засобах, він входить до складу масок і пілінгів. Ну і, звичайно, незамінний він в кулінарії, при виготовленні улюблених нами ласощів і десертів. Як правильно зберегти цей продукт, щоб він не втратив свій дивовижний смак і цілющі якості?

Умови для правильного зберігання меду

Мед можна сміливо зберігати протягом кількох років, дотримуючись всього кілька необхідних умов:

1. Мед, призначений для зберігання, повинен бути натуральним;

2. Він повинен зберігатися в правильно підібраній ємності і у відповідному місці;

3. При зберіганні має дотримуватися певний температурний режим.

Після того, як буде куплений натуральний якісний мед, необхідно підібрати правильну посуд для його зберігання. Найкраще зберігати його в наступних ємностях:

  • Скляні банки з щільною кришкою
  • Ємності з алюмінію
  • Глиняні горщики
  • Дерев’яні барила з липи, берези, вільхи
  • Стаканчики з алюмінієвої фольги або перфорованого картону з вологонепроникним просоченням
  • Емальований посуд
  • Керамічний посуд, покрита з внутрішньої сторони глазур’ю.

Мед не можна зберігати в посуді з міді, цинку або ємностях із сплавів цих металів. Кислоти, що містяться в цьому продукті, при взаємодії з металами утворюють шкідливі речовини, які можуть привести до серйозного отруєння. Не слід зберігати мед і в залізних банках, це зіпсує його неповторний смак.

Правила зберігання меду

1. Мед найкраще зберігати в прохолодному приміщенні. Чим вище температура навколишнього середовища, тим більше корисних речовин він втрачає. Оптимальна температура повинна бути не вище +20 ° С. Якщо мед зберігається при більш низькій температурі, необхідно не допускати його заморожування

2. Найкраще зберігати продукт в добре провітрюваному приміщенні, з низькою вологістю

3. Мед необхідно тримати подалі від різко пахнучих хімічних речовин, риби, сирів, солінь, так як він швидко вбирає сторонні запахи 

4. У домашніх умовах мед найкраще зберігати в щільно закритій скляній тарі, в холодильнику або погребі. Допустима температура зберігання 5-10 ° С

5. Приміщення для зберігання повинно бути темним. На світлі мед швидко темніє і втрачає частину своїх смакових якостей

6. Ємність для зберігання обов’язково повинна бути сухою і чистою, інакше мед може заграти

7. Оптимальний термін зберігання меду – один рік. Після цього терміну він втрачає частину своїх протимікробних якостей. На третину зменшується вміст фруктози і глюкози, руйнуються вітаміни С і В.

Багато хто знає, що взимку мед знаходиться в кристалізованому вигляді. Якщо ви захочете перетворити його в рідкий, достатньо буде прогріти частина меду на водяній бані. Слід пам’ятати, що сильно нагрівати продукт не слід. При температурі +40 ° С мед втрачає всі свої корисні властивості, перетворюючись просто в солодку глюкозну масу.

Як зберігати мед у стільниках?

Справжні любителі воліють мед у стільниках. Такі ласощі є найбільш цінним і корисним для здоров’я. Основні правила його зберігання такі ж, як і у звичайного меду. Перед тим як прибрати їх на зберігання, стільники необхідно розрізати на шматки і розкласти в чисті сухі ємності, щільно закривши їх кришкою. Зберігати краще всього в холодильнику або в темному, прохолодному і сухому приміщенні. Стільниковий мед незамінний при ангіні та застуді. У стільниках міститься корисний бджолиний віск, який можна довго жувати, заспокоюючи запалене горло при ангіні. Або нарізати стільники і пити з ними чай при застуді, заряджаючись вітамінами і корисними мікроелементами.

Мед – продукт досить примхливий, тому важливо приділити особливу увагу його правильного зберігання і максимально зберегти всі корисні якості цього унікального природного еліксиру.  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.