Як зберігати моркву?

Збереження моркви залежить від багатьох факторів. Наприклад, на неї може вплинути ступінь зрілості коренеплоду, або навіть така дрібниця, як співвідношення глюкози і цукру. Якщо ніяка інфекція не вразила моркву, але вона при цьому все одно погано зберігається, це може говорити про те, що до цього її неправильно вирощували або зберігали.
 
Найкраще зберігається морква конічної форми, і навпаки – укорочені коренеплоди набагато швидше приходять в зіпсований стан і швидше втрачають свої смакові якості. Давайте краще розглянемо, як зберігати моркву.
 
Після того, як коренеплоди будуть викопані, їх необхідно скласти в одну купу, провітрити і вкрити від сонця. При цьому на корінцях краще залишити невеликі грудочки землі.
 
Далі, протягом десяти днів морква повинна пройти карантин. Для цього її необхідно помістити в місце, де температура становитиме від десяти до чотирнадцяти градусів за Цельсієм. Але не варто забувати про те, що, ні в якому разі не можна дозволяти моркві підмерзнути. Так при температурі в мінус один градус, вона вже буде підмерзати, і відразу після цього – псуватися.

Велика кількість моркви можна зберігати, помістивши в товсті поліетиленові мішки, які вміщають не більш п’ятдесяти кілограм. Їх слід встановлювати вертикально в льохах або в підвалах. При цьому горловину мішка не можна зав’язувати, тому що в іншому випадку в мішку починає утворюватися конденсат, від чого морква швидше псується.
 
Якщо попередній спосіб як зберігати моркву, вас не влаштовує, є ще один перевірений метод. Для цього необхідно моркву помістити в ящик, при цьому пересипати її з вологим піском. Для більшого ефекту в моркву можна додати крейду або гашене вапно.
 
У тому випадку, якщо немає ні погреба, ні підвалу, потрібно задуматися про те, як зберігати моркву в домашніх умовах. Якщо її не дуже багато, то можна просто скласти моркву в поліетиленовий кульок і покласти в холодильник.
 
Також можна скласти моркву в картонну коробку і поставити її на балконі або на сходовій клітці. Оскільки там більш висока вологість, і нижча температура, ніж у квартирі, то і збереження моркви там буде забезпечена краще. При даному способі, морква залишатиметься свіжою протягом декількох місяців.
 
Існує й інші способи зберігання моркви, але представлені вище, є найпопулярнішими і поширеними, оскільки не вимагають особливих зусиль.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: