Як зберігати, подавати і пити вино?

Питання, що ж робити із заповітними пляшками після покупки здається зайвим. Проте, існують певні правила, як зберігати, подавати і пити вино. 
 
Як зберігати вино
 
Пляшка повинна зберігатися в темному місці в лежачому положенні або навіть догори дном, крім шипучих вин, їх потрібно зберігати тільки пробкою вгору. Постійна температура близько 20градусів. Якщо ви захопилися колекціонуванням вин, то краще купити спеціальний холодильник (компактні моделі зовсім недорогі – 2-4 тисячі грн.).
 
Штопор
 
Незамінний предмет для вилучення пробки з пляшки. Дозволяє уникнути екзотичних методів начебто руки каратиста, японської катани або нитки просоченої воском. Уникайте складних конструкцій. Зовсім не обов’язково витрачатися на професійний «ніж сомельє». Чим штопор простіше, тим він надійніше справляється зі своїм завданням. Зверніть увагу на якість матеріалів, це ключовий момент.
 
З чого пити
 
Сумнівів немає, це повинен бути скляний посуд, ніяких пластикових стаканчиків. Найкраще підходять,що звужуються до верху келихи з широким дном, т.зв. тюльпан, так як вони збирають букет (запах). Найкращі келихи – прозорі, скляні, зі злегка опуклим м’яко заокругленим краєм. Келихи не повинні бути з кольорового скла, таке скло спотворює колір вина. Для червоного вина келихи вибирають трохи більшого розміру, ніж для білого. Шипуче розливають у високі вузькі келихи або в спеціальні конічної форми.

Графин
 
Необов’язковий атрибут ритуалу. Вважається, що переливання в графин дозволяє вину «дихати» і відокремити осад, але для старих вин це не завжди корисно: вступаючи в контакт з повітрям, вони швидко видихаються. Білі вина і херес переливати в графин не треба. А от не найдорожчий портвейн перелити можна і потрібно, якщо є намір видати його за колекційний.
 
Якої температури має бути вино на столі
 
Вважається, що більшість червоних вин при подачі на стіл повинно мати кімнатну температуру (chambre , по- французьки), а більшість білих – бути злегка охолодженими. Для цього досить помістити пляшку на годину в холодильник або на 10 хвилин у морозилку, ігристе можна потримати 15 хвилин. Херес і мадеру краще підігріти теплою водою до температури вище кімнатної на 4-5 градусів. Якщо ви забули зігріти або охолодити вино, скористайтеся терміном «температура винного льоху», між іншим, легкі червоні вина, наприклад «божоле» краще пити саме при такій температурі.
 
Ритуал першого ковтка
 
Одна справа дегустувати, зовсім інша – пити. Дегустація це робота, а вино п’ють для задоволення. Тим не менш, деякі прийоми дегустаторів можна використовувати, якщо хочете справити враження або «правильно» насолодитися самим процесом.
 
Наповніть келих вином на чверть обсягу. Якщо вино червоне, піднісши його до білої поверхні (наприклад, до сорочки сусіда) з метою досліджувати його меніск (місце сполучення рідини зі стінкою келиха) де проявляється істинний червоний колір вина.
 
Взявшись за ніжку келиха, качніть його круговим рухом – це допоможе вину розкрити букет. Піднесіть келих до обличчя, щоб оцінити запах.Тільки тепер можна спробувати вино. Зробіть хороший ковток, професіонали при цьому з шумом втягують повітря для оцінки аромату. Проробляти такий трюк без підготовки не варто.
 
Затримайте трохи вино перед ковтком, потрібно трохи «зважити» його на язику, щоб повністю оцінити його смак і запах.
 
Якщо вино сподобалося, випийте його якомога більше, поки на вас ніхто не дивиться….

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: