Як збирати білі гриби? Де збирати білі гриби?

Білий гриб нагадує ті гриби, які все малюють в ранньому дитинстві. У білого гриба великий м’ясистий коричнювий капелюшок і товста біла ніжка. Колір капелюшків залежить від віку та місця, де росте гриб, вони бувають жовтуваті, світло- коричневі і темно -бурі. Розміри бувають різні, зазвичай висота 10-15 см, але іноді гриб може досягати досить значних розмірів: у висоту 30 см, а капелюшок до 40 см в діаметрі. Недарма білий гриб називають «царем грибів»!
 
Нижня поверхня капелюшки жовтувата або зеленувата, а ніжка біла. Його іноді плутають з жовчним грибом. Форма у них схожа, але у жовчного гриба бруднувата нижня поверхня капелюшки і на ніжці – темний малюнок. Головна відмінність – м’якоть жовчного гриба на зламі ясно -рожева і гірка.

Ростуть білі гриби в різних місцях, в листяних і хвойних лісах, біля лісових стежок. Не можна збирати гриби поблизу від жвавих трас або в промислових районах. Відомо, що всі гриби, а не тільки білі, є сильними природними сорбентами. Вони вбирають в себе токсичні речовини, серед яких кадмій, ртуть і свинець. Тому гриби, зібрані в екологічно неблагополучних районах, принесуть не користь, а шкоду здоров’ю

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: