З серпня по кінець осені починається “тихе полювання” – збір грибів. Люди використовують в їжу гриби дуже давно – смажать, варять, сушать, солять, маринують. 

Але останнім часом почастішали випадки отруєнь грибами. І не тільки тому, що збирають їх люди недосвідчені, але і через погіршення екологічної обстановки, мутацій грибів (це коли помилкові гриби дуже схожі на їстівні).

Де збирати гриби? 

Тому отруєння і наступають у зв’язку з вживанням грибів, що ростуть біля доріг, на газонах. В таких грибах і стравах з них присутні важкі метали, при накопиченні яких в організмі уражається нервова система. Гриби також накопичують пестициди і гербіциди – ними обробляються поля від шкідливих комах і бур’янів. 


Які гриби збирати? 

– Добре знаєте гриби – кладіть в корзинку. 

– Не впевнені в їстівності – навіть не доторкайтеся і, тим більше, не пробуйте на смак. 

– Збирайте гриби подалі від доріг, промислових підприємств, інакше ризикуєте набрати смертельно небезпечних грибів. 

– Не потрібні вам старі перестиглі гриби, трухляві і червиві. 

– Сироїжки зрізайте з ніжкою, так як вона схожа на бліду поганку (смертельний гриб). А ще пластинки у блідої поганки білого кольору завжди. 

– Зібралися на ринок за грибами? Купуйте тільки гриби по сортам, а не “асорті”, тобто суміш. Грибну суміш не дозволяють продавати по санітарним правилам. 

А ще треба пам’ятати, кому протипоказані гриби: 

– Маленьким дітям до 3-4 років; 

– За наявності захворювань шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки, хворобах жовчного міхура, при колітах. Гриби важко перетравлюються в організмі, так як складаються з хітину, як і панцирі комах і раків. 

Не забувайте, що в грибах крім корисних компонентів містяться і перераховані шкідливі компоненти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.