Збивати високу температуру у дитини слід тоді, коли вона перевищує 38,3-38,5 градусів і має тенденцію до подальшого підвищення. Іноді доводиться проводити жарознижуючі заходи і при більш низькій температурі тіла. Дитині слід обов’язково викликати лікаря, однак допомогти малюкові до приходу лікаря повинні батьки.

Клімат в дитячій кімнаті

У першу чергу в дитячій необхідно створити оптимальні умови для хворого малюка. Температура повітря повинна бути не вище 16-18 градусів. Для цього можна відкрити вікно в сусідній кімнаті, щоб прохолодне повітря вільно проникало в дитячу. Чим молодша дитина, тим гірше у неї працює система терморегуляції, потовиділення і тим швидше вона перегрівається. А одне тільки вдихання холодного повітря дозволяє видалити надлишки тепла через легені. Дуже бажано додатково зволожити повітря, для цього можна використовувати мобільні зволожувачі, а при відсутності спеціальних пристроїв можна повісити вологий рушник або простирадло в кімнаті.

Правильний одяг

Дитину у якої температура слід правильно одягнути. Тонкої бавовняної майки і трусиків буде достатньо, в крайньому випадку, якщо дитину морозить, можна одягнути на нього тонку бавовняну піжаму. З дітей молодшого віку необхідно зняти підгузник. Не слід вкривати дитину теплою ковдрою, достатньо буде простирадла або підодіяльника з бавовни.

Питний режим

Втрата рідини для дитини може бути фатальною. А якщо у малюка жар, майже у всіх випадках виникає зневоднення (дегідратація) організму, втрачається вода і солі, тому дитині з підвищеною температурою необхідно посилити питний режим. Малюк повинен постійно пити воду. Давати рідину слід невеликими порціями, але дуже часто. Найоптимальнішим режимом вживання рідини вважається вживання однієї чайної або столової ложки води кожні 5-7 хвилин. Крім води, можна запропонувати випити не дуже солодкий фруктовий сік в невеликій кількості, компот або морс. Крім того, в аптеках продаються спеціальні препарати для боротьби із зневоднюється, які містять у своєму складі всі необхідні солі.

Як тільки дитина почне регулярно мочитися, можна збільшити час між прийомом води в два рази. Важливо знати, що чим вища температура, тим більше виражено зневоднення. Маленьких дітей можна відпаювати через шприц (без голки) або з пляшечки. Немовлят не слід обмежувати в молоці. А в перервах між годуваннями необхідно давати чисту воду. Не варто відразу давати великий об’єм рідини, це може спровокувати блювоту.

Фізичні методи охолодження

Найбільш ефективний фізичний метод охолодження – обтирання дитини рушником, змоченим у теплій воді. Температура води повинна бути на 1-2 градуси нижче, ніж температура тіла хворого малюка. Не можна використовувати холодну воду. Обтирати можна все тіло, а особливо обличчя, волосяну частину голови, шию. Після обтирання можна якийсь час обмахувати дитини віялом для більш швидкого випаровування води з поверхні тіла і більш швидкого охолодження.

Категорично не можна обтирати дитину горілкою, спиртом або оцтом !!! Відомі факти отруєння дітей спиртом через всмоктування його через шкіру і вдихання парів спирту й оцту.

Іншим методом фізичного охолодження є застосування грілки з холодною водою. Для цього грілку слід заповнити холодною водою, потім загорнути її в бавовняну тканину або махровий рушник і прикладати до певних ділянок тіла малюка. Прикладати холодний компрес можна до чола, до бічної поверхні шиї (в проекції сонних артерій), в пахвові западини, на нижні ребра справа (в проекції печінки). У кожній області грілка з холодною водою може знаходиться кілька хвилин. Крім того, зараз у продажу є охолоджуючі пластирі, які кріпляться на лоб.

До зануренню дитини у ванну з водою варто вдаватися тільки в крайньому випадку, коли інші методи неефективні, а медикаменти недоступні. Температура води у ванні повинна на 1-2 градуси бути менше температури самої дитини. Занурення має відбуватися повільно і поступово. Занадто швидке занурення дитини в ванну з дуже холодною водою може призвести до рефлекторної зупинки серця і дихання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.