Як здерти старі шпалери?

Щоб наклеїти нові шпалери, старі потрібно здерти. Як зробити це швидко і професійно, щоб у квартирі не було пилу?  
 
Перш ніж клеїти нові шпалери, старі потрібно видалити – їх доводиться віддирати і зскрібати зі стіни. При цьому з’являється багато пилу, яка незмінно заповнить всю кваритру. Щоб уникнути цього, варто застосувати дуже простий спосіб: перед видаленням шпалери потрібно змочити водою.
 
Для цієї операції знадобиться пульверизатор для обприскування квітів або для змочування білизни під час прасування. Чим більше ваша квартира, тим більший об’ємним повинен бути обприскувач. Або доведеться багаторазово наливати воду в пульверизатор, щоб швидко обробити всю поверхню стін.
 
Пам’ятайте, що шпалери швидко висихають. Можливо, варто окропити водою одну стіну і обдерти шпалери з неї, і потім по черзі так само обробити всі інші поверхні.
 
Отже, ви набрали води в пульверизатор, постелили уздовж стіни газети, щоб не залити підлогу, і взялися за роботу. Окропити водою всю поверхню стіни потрібно як більш рівномірно, щоб шпалери відстали відразу цілком. Справа в тому, що клей під впливом води розмокає, і вже не так добре тримає шпалери. Якщо пощастить, вони можуть відставати цілими пластами, і за 5-10 хвилин можна обдерти цілу стіну. Якщо шпалери були наклеєні з нерівномірним нанесенням клею, то одні ділянки будуть відставати раніше, а інші будуть ще триматися. Тут варто трохи довше почекати або вдатися до допомоги тонкого металевого шпателя і обдерти ділянки, які погано піддаються.

Якщо на стінах кілька шарів (буває, що перед ремонтом старі шпалери не обдирають), то робота ускладниться. Тоді доведеться кожен шар віддирати по черзі і так дійти до самої штукатурки. Втім, ви можете залишити найперший шар шпалер, якщо він тримається “намертво” – це ваше рішення. Або стійко зскрібати сантиметр за сантиметром, оголюючи стіну.
 
Невеликий нюанс: неважко здогадатися, щоб шпалери набагато краще відмокали кропіть стіну теплою водою – хоча б трохи вище кімнатної температури. У цьому випадку клей буде розмокати швидше. А ось гаряча вода може “заварити” його, і тоді обдерти шпалери стане ще складніше.
 
І ще одна маленька порада: якщо стіни у вашій квартирі не дуже рівні, то перед обклеюванням нових шпалер наклейте під них один шар газет – це допоможе приховати дрібні тріщини і горбики, і стіни будуть виглядати набагато рівніше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: