Як жити з трудоголіком?

Трудоголізм для чоловіків – явище досить поширене, оскільки саме на їхні плечі лягає відповідальність за фінансове благополуччя в родині. Важка робота відбирає багато часу, сил та енергії. Існує кілька видів чоловічого трудоголізму, з кожним з яких досить складно ужитися і для кожного з яких є свої форми боротьби Розглянемо деякі з них.

Розрізняють дві форми трудоголізму.

При першій, трудоголіки танцюють під дудку начальства, виконують величезну кількість завдань, боячись втратити роботу. В цьому випадку дружині слід підкоригувати самооцінку чоловіка, переконати його, що ця робота зводить його, забирає дорогоцінний час, який він може проводити разом з рідними.

Є й інша категорія трудоголіків – вони фанатики своєї справи і самі свідомо більшу частину свого життя витрачають на роботу. До цих людей найчастіше ставляться вчені, програмісти, творчі особистості. При такому розкладі дружині, швидше за все, доведеться просто змириться з положенням справ.

Для визначення того, чи є чоловік трудоголіком, багато чого не потрібно. Варто просто запитати себе: як часто він думає про роботу, сниться вона йому, чи готовий він жертвувати сім’єю заради роботи, чи погоджується він на всі завдання, які йому доручають? Крім того, трудоголіки дуже рідко беруть відпустку, а про його трудоголізм часто кажуть друзі та знайомі. Якщо всі відповіді на питання є позитивними, то це ознака класичного трудоголіка.

Виходячи з цього, слід прийняти рішення, що робити далі. Адже для того, щоб життя з такою людиною не перетворилася на сварку з докорами потрібно запастися терпінням і силою волі. Для перевиховання трудоголіка, підняття його самооцінки, відволікання від думок про роботу буде потрібно багато сил.

В першу чергу необхідно зробити його життя поза роботою цікавим. Для початку варто уявити себе на місці трудоголіка, відчути, скільки сил та енергії забирає робота. Таким чином, прийде розуміння, що не варто завантажувати чоловіка дріб’язковими домашніми справами, які цілком під силу жіночій руці. Чимало зусиль чоловіча половина людства прикладає, вислуховуючи «жіночі» оповідання про манікюр, дієтах, модних бутиках і плітках. Однак для цього заняття цілком підійдуть подруги, мама або сестра. Для чоловічих вух набагато приємніше буде чергове визнання в любові, подяку за його старання, гордість за нього. Не зайвим буде поцікавитися справами на роботі, підняти теми, до яких чоловік проявляє інтерес (рибалка, футбол, автомобілі іт.п..).

Посилити бажання ярого працівника швидше бігти до сім’ї допоможе приємна, затишна атмосфера в домі. Коли дружина зустрічає чоловіка з роботи з посмішкою, в чистому будинку, а з кухні тягнеться приємний аромат вечері, то жоден трудоголік не проміняє таке на завантажену роботу. Поки чоловік знаходиться в стані ейфорії від «смачної їжі», саме час викликати його на серйозну розмову. Не варто боятися говорити про свої переживання, поділитися занепокоєнням про стан сімейних відносин. Заявити, що в сім’ю потрібно теж вкладати багато зусиль, підживлювати її позитивними емоціями, проводити вільний час разом. Любов і розуміння принципів існування гармонійної сім’ї, допоможуть союзу бути стійким, не дивлячись ні на які перешкоди.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: