Як зміцнити імунітет дитини?

Немає нічого гірше дитячих хвороб. А, значить, системне зміцнення імунітету дитини – це першочергове завдання батьків.

А який імунітет у вашої дитини? Відповісти на це питання допоможуть кілька основних питань тесту.

1. Скільки разів на рік ваша дитина хворіє простудними захворюваннями?

2. Скільки в середньому триває застуда?

3. Чи є у дитини хронічні або повторювані інфекційні захворювання (гайморит, отит, фурункульоз, пневмонія, кишкові інфекції)?

4. Чи можна сказати, що у дитини утримується постійна температура від 37 до 38 градусів.

У вашої дитини хороший імунітет, якщо:

  • простудними захворюваннями вона хворіє не частіше, ніж 4 рази на рік;
  • застуда триває не більше 2 тижнів;
  • у дитини не буває повторних інфекційних захворювань і не спостерігається хронічних;
  • температура в основному стабільна – 36,6 градусів.

Імунітет не в кращому стані, якщо: 

  • застуди частіше 4 разів на рік;
  • хвороба триває більше 2 тижнів;
  • застуди набули хронічного характеру або є часто повторювані інфекційні захворювання;
  • довгий час тримається висока температура.

Захисні функції імунітету

Якщо результати цього нескладного, але вельми показового тесту вас засмутили, не поспішайте засмучуватися. Поспішайте вжити заходів і поборотися за імунітет вашої дитини! Адже проблема ослабленого імунітету, як свідчить медична статистика, в останні роки набула величезних масштабів, особливо ж  схильні жителі мегаполісів, які проживають в екологічно несприятливих умовах. Але екологія, нехай важливий, але не єдиний чинник, що у формуванні дитячого імунітету. Нарівні з «екологічним» чинником тут виступають такі  як збалансоване харчування, спосіб життя, режим, психологічний комфорт.

Харчування – якість проти кількості

Щоб їжа забезпечувала дитині повноцінний розвиток і служила на добру справу зміцнення імунітету, вона повинна давати достатню кількість енергії і містити всі необхідні корисні речовини. Саме з їжі дитина повинна «набрати» такі потрібні йому вітаміни, мінерали, а також біфідо-і лактобактерії. Чим же годувати дитину, щоб вона отримав все це ?

Вітаміни У «дитячий» період життя організм витрачає їх в самих великих кількостях. Для повноцінного розвитку організму потрібні: вітаміни А, С, D комплекс вітамінів групи В та інші. «Набирати» їх потрібно регулярно зі свіжих овочів і фруктів, м’яса, риби, круп, молочних продуктів. Найбільш уразливими в цьому переліку є свіжі фрукти і овочі, які, на жаль, мають свою сезонність і забезпечити ними цілий рік неможливо. Можна, звичайно, в зимові місяці купувати яблука і полуницю, але яка від них користь? Вірно, сумнівна. Тут на допомогу приходять соки – вони допоможуть «підтримати» дитячий імунітет взимку і навесні. Головне, вибрати сік, в якому вітаміни дійсно присутні, інакше це просто смачний, але аж ніяк не корисний напій. Сучасні технології виробництва соків сьогодні дозволяють зберегти необхідний вітамінний баланс, але це має бути продукція від великих, перевірених часом компаній, також зверніть увагу на упаковку – вона грає чільну роль у збереженні кондицій соку. Основна вимога до неї: захист від світла, доступу кисню і герметичність.

Мінерали.  Кальцій, магній, фосфор, калій, натрій, залізо, молібден, хром, мідь, нікель, цинк, йод – всі ці макро -і мікроелементи обов’язково повинні надходити в організм дитини. До слова кажучи, багато які з перерахованих вище вітамінів «працюють» тільки якщо надходять разом з мінералами. Такий, наприклад, вітамін А, що зберігається в печінці людини, він без свого «партнера» цинку не працює. Подбайте, щоб у раціоні маленької людини було достатньо молока і похідних на його основі продуктів, також білком організм забезпечать яйця і м’ясо, а «залізо» надійде з печінки, яловичини, яблук.

Корисні бактерії. Загальний імунітет визначається і станом кишечника, так як цей орган стимулює синтезу імуноглобуліну та іммунокомпетентених клітин. Це означає, що більшість корисних речовин, що надходять в організм разом з їжею, всмоктуються саме в кишечнику і його стан безпосередньо пов’язаний із загальним станом здоров’я. «Підтримати» кишечник допоможуть корисні біфідо-і лактобактерії. Їх ви можете «знайти» у спеціальних збагачених цими бактеріями дитячих кефірах і йогуртах. Щоб ці напої були максимально корисними важливо купувати продукцію тільки найвищої якості і в герметичній упаковці, яка забезпечує збереження продукту по всьому ланцюжку його проходження від виробника до споживача.

Системний підхід. Порушення імунітету на генетичному рівні, коли лікарі призначають лікування іммунностимулятрами або антибіотиками, зустрічаються вкрай рідко. Головне в питанні зміцнення імунітету – система! Тому якщо ваша дитина отримує все необхідне з їжі регулярно, дотримується режиму і займається спортом її імунна системи завжди буде на найвищому рівні!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: