Як зміцнити імунітет дитині?

Щоб дитина з легкістю переносив сезон застуд, часто не хворіла, була енергійною і активною, їй необхідний хороший імунітет.
Про стан імунітету дитини необхідно піклується з самого народження. Кращим способом його підтримки, звичайно ж, є грудне вигодовування. На жаль, цього не завжди буває достатньо. Дорослішаючи, багато дітей починають часто хворіти, особливо це стосується тих, хто вперше потрапляє в колектив. Слабшати імунітет може з різних причин, на його стан дуже впливає спосіб життя дитини, особливості  харчування і емоційний стан, не останню роль у цьому відіграє і екологічна обстановка.

Ознаки зниженого імунітету
Оцінити стан імунітету свого малюка може кожен, адже для цього не потрібно ніяких спеціальних аналізів і складних досліджень. Про ослаблення захисних сил організму свідчать кілька чинників:

Часті хвороби. Якщо дитина хворіє більше шести разів на рік, причому не тільки в періоди епідемій, якщо його хвороба протікають важко і супроводжуються ускладненнями, швидше за все його імунітет знижений. До того ж, про його зниження можуть свідчити простудні або вірусні захворювання, що проходять без підвищень температури. В цьому випадку організм просто не в змозі надати необхідного опору хвороби.

Постійна втома і млявість. Про необхідність підвищення імунітету у дітей може говорити безпричинна втома і постійна млявість, особливо супроводжуються блідістю обличчя і наявністю кіл під очима.

Збільшення лімфатичних вузлів. При низькому імунітеті у дітей практично завжди спостерігається збільшення лімфатичних вузлів в області паху, пахв і шиї. Зазвичай вони м’які на дотик і не доставляють особливого дискомфорту.

Алергічні реакції, поганий апетит, дисбактеріоз, зниження маси тіла, часті діареї або, навпаки, запори і регулярні герпетичні висипання.

Способи зміцнення імунітету

Основними союзниками хорошого імунітету дитини є: фізична активність, збалансоване харчування, правильний режим і емоційна стабільність. Тому щоб його підвищити дітям необхідно:

Правильне харчування. Раціон дитини повинен бути різноманітним і збалансованим завжди. Щодня в ньому повинен бути присутнім хоча б один свіжий фрукт або овоч. Для імунітету дитині необхідні вітаміни А, С, Е, В, Д, калій, магній, мідь, цинк, йод. Намагайтеся частіше давати дітям мед, журавлину, зелень, печінку, цибулю, сухофрукти, волоські горіхи, бобові, відвар шипшини, цільні злаки, молочні продукти, крупи, цитрусові, рибу, м’ясо і т.п.

Фізична активність. Для дітей фізична активність дуже важлива. З самими маленькими можна регулярно робити найпростішу зарядку. Старших дітей варто записати в якийсь гурток, це можуть бути танці, боротьба, гімнастика і т.п. Дуже корисний для зміцнення імунітету у дітей басейн.

Щоденні прогулянки. Свіже повітря і сонце – це найкращі помічники в підтримці здоров’я вашого малюка. Щодня на вулиці дитина повинна знаходиться близько двох годин.

Загартовування. Починати загартовувати дитину рекомендується з самого народження, але робити це потрібно акуратно і поступово. Для новонароджених просто влаштовуйте регулярні повітряні ванни і намагайтеся не надто сильно їх кутати, як вдома, так і на прогулянці. Дітей старшого віку можна розтирати вологою губкою, поступово знижуючи температуру води. У наслідку можна буде спробувати контрастний душ з невеликим перепадом температур.

Розпорядок дня. Допоможе підвищити імунітет дитині правильний розпорядок дня з продуманим відносинам до навантажень. Малюк повинен встигати і позайматися, і погуляти, і відпочити. Постарайтеся, щоб всі його справи відбувалися в певній послідовності і приблизно в один і той же час. Особливу увагу слід приділити сну, оскільки він має великий вплив на стан нервової системи і загальне самопочуття дитини. Тривалість сну багато в чому залежить від віку малюка, новонароджені в середньому повинні спати 18 годин, дітки постарше близько 12, дошкільнята і школярі – близько 10.
Крім всіх перерахованих вище засобів, для підвищення імунітету дитини багато хто приймає імуностимулюючі або імуномодулюючі препарати. Однак з їх використанням необхідно проявляти більшу обережність, адже при безсистемному вживанні подібних ліків можуть виникнути серйозні розлади імунної системи, які нерідко виявляються набагато гірше постійних простудних захворювань. Тому будь-які препарати для підвищення імунітету повинен призначати тільки фахівець. Непоганою альтернативою лікам можуть стати безпечні народні засоби, однак і їх також варто приймати тільки після узгодження з лікарем.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: