Почнемо з такого способу, як медитація. Все, що вам для цього буде потрібно – це трохи вільного часу наодинці з собою, додатково допоможуть спокійна розслаблююча музика або палаюча свічка. Сядьте на стілець, тримайте спину випрямленою. Дивіться, як горить вогник, глибоко і розмірено дихайте, постарайтеся викинути з голови всі думки, крім однієї: “Сьогодні я спокійний і розслаблений. Сьогодні я буду посміхатися. Я не буду злитися або дратуватися … “

Після мантри спробуйте подумати про майбутнє життя позитивно. Сформулюйте свої цілі. Коли в житті з’являється гідна мета, сили організму зазвичай зростають, настає натхнення, а вас наповнює енергія.

Організуйте свій сон. Для того щоб бути активними і бадьорими, добре міркувати і успішно спілкуватися з оточуючими, потрібно обов’язково добре висипатися. Перед тим як лягти в ліжко, займіть себе якимось спокійним заняттям. Розслабитеся з книжкою на дивані або легкою бесідою.

Вечеряйте за 3-4 години до того, як лягати в ліжко. Щоб зняти зайве збудження випийте на ніч чай з трав, що зміцнюють нервову систему і заспокійливих. Вам потрібно правильно і повноцінно харчуватися, включаючи в раціон багаті корисними речовинами продукти.

Вкрай важливу роль в організмі людини відіграє кальцій. Його недолік ускладнює передачу нервових імпульсів, отже, зростає і загальне напруження, і людина без видимої причини ставати легкозбудливою, плаксивою і дратівливою. Не бажаєте пити препарати кальцію? Тоді заповнюйте його недолік харчуванням. Продукти, що містять кальцій допомагають зміцнити нервову систему – це всі бобові, а також такі коренеплоди, як буряк;, капуста, мигдальні горіхи і молочні продукти.


Не варто забувати і про вітаміни, що допомагають зміцненню нервової системи. Наприклад, вітаміни В сприяють підвищенню стресостійкості. Найбільше їх міститься в пивних дріжджах. Спробуйте приготувати наступний рецепт: взяти 3 склянки соку, змішати з ложкою пивних дріжджів, ложкою пророслих зерен пшениці, додати за смаком мед і яєчний жовток. Вітаміни можна отримувати із зелених овочів і фруктів, цільних круп, рослинного масла.

Зміцнюють нервову систему і фізичні вправи. Дуже корисні ходьба, біг, плавання. Намагайтеся вклинювати вправи в повсякденне життя: замість автобуса виберіть пішу прогулянку, а замість ліфта – підйом по сходах. Приємна втома після занять спортом допоможе вам швидше заснути і пробудить апетит.

Особливим блоком в зміцненні загального стану нервів стоять народні методи. Пропонуємо перед сном і кілька разів протягом дня пити відвари заспокійливих трав. Гарний вплив надають пустирник, валеріана, листя і квіти ромашки, листя перцевої м’яти, квіти і плоди глоду.

Спробуйте приготувати настій з наступного складу трави: по 10 грам листя суниці та кропиви, 20 берези і 50 насіння льону. Збір заливається окропом і настоюється протягом години-двох. Приймати його слід теплим, по 100 грам за 10 хвилин перед кожним прийомом їжі. Курс розрахований на 1-2 місяці.

Але напевно, найголовніше ліки – це позитивний настрій. Знайте, що все буде добре! Зустрічайтеся з друзями, частіше вибирайтеся на природу, шукайте прекрасне в житті, картинах, музиці, людях – у всьому, що вас оточує. Проявіть почуття гумору, і, без сумніву, скоро ви забудете про тривоги і турботах. Життя прекрасне, просто навчайтеся бачити це, і вашим сталевим нервам залишиться тільки позаздрити.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.