Як знайти клад?

Заняття з пошуку скарбів не позбавлене романтики і фізики, адже зараз землю риють не лопатою, вірніше, це знаряддя залишилося, додалася розумна техніка, здатна без всяких карт показати, де лежить золотоА золото лежить на пляжах, в містечках, на місцях, де розвалюються історичні будівель і в парках. У місті шукати можна не скрізь, до того ж важко залишитися наодинці. Початківцям шукачам скарбів, щоб упоратися з топографічним невіглаством, краще звернутися за допомогою в особливі клуби і спільноти, які часто здійснюють виїздки в місця знахідок.

Як не дивно, навіть у такій справі, як пошук скарбів, є свої сезони: самий благодатний час для шукача скарбів – початок весни і середина осені, коли вже або ще немає травички і снігу. Але сезон сезоном, а місця необхідно знати. Навряд чи ви знайдете щось варте у власному дворі, простіше придбати спеціальну карту. Не враховуючи карт вам посприяють і народні легенди, родинні перекази, пізнання історичних подій і навіть власна інтуїція.

Найбільше скарбів закопано в період революції 1916 – 1930-х років. У майбутньому, після 1935 року, скарбів практично не закопували – ховати вже було нічого. Люди, намагаючись зберегти своє майно, ховали його в будинку – на горищі і в підпозі, в саду – в кутах під стовпами забору або під самими товстими деревами. Частенько скарби заривалися на торговельних шляхах, по берегах річок, знову ж таки в примітних місцях, на горбах, під великими каменями і т. п.

Отже, які ж знахідки можуть стати цінностями? З прикрасами і золотими виробами все зрозуміло, частіше попадаються сережки, підвіски, нашивні бляшки. Монети – знахідки цінні, до того ж їх нинішню ціна досить просто знайти за роком випуску. Зрозуміло, що відшукати арабський дирхем або монету Рязанського князівства важко, але й посеред російських монет трапляються рідкісні й зовсім цінні різновиди. Для визначення монет можна користуватися каталогами нумізматів. Із знаряддя найчастіше можна відшукати наконечники стріл і списів, сокири, рідко холодну зброю. Частенько попадаються гудзики, пряжки, сільськогосподарські знаряддя, ножиці і інше побутове начиння.

У жодному разі не намагайтеся чистити знахідку, нічим крім м’якої щітки і мильної води. Для видалення оксидів з поверхні сплаву ні в якому разі не використовуйте кислоту або абразивні матеріали – вони їх безповоротно попсують.

До речі, після викопування знахідки починається не менш захоплюючий процес її визначення. Захочеться відповісти на питання «що це?», «Для чого призначалося?», «До якого часу належить?». При належному терпінні і старанності ви на них відповісте.

Останнє, що варто відзначити: зараз до цих пір ведуться пошуки «скарбу Степана Разіна», «скарбу розбійницького отамана Сапи», «золотої карети Наполеона», «скарбу Колчака» так що нове хобі вам може відкрити багато цікавого і захоплюючого.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: