Як знайти скарб або метод витоптаного чобота.

Метод “витоптаного чобота” передбачає виїзд у заздалегідь визначений досить великий квадрат місцевості і прочісуванням його в пошуках ознак життя стародавніх людей. Особливості рельєфу мають велике значення при пошуку на місцевості археологічних об’єктів, як потенційно містять скарби. Тут потрібно, перш за все, звертати увагу на місця зручні для поселення людей у ​​минулому. Місце має бути природно захищене від несприятливих природних впливів (затоплення, зсуви і т. п.) і нападу потенційних ворогів. Однак найбільш важливе значення має близькість джерел прісної води. Якщо ці умови дотримані, то варто провести розвідку, перевірити наявність слідів поселення людей на даній місцевості.
Отже, ви знайшли місце поселення людей у ​​минулому. Оскільки неможливо здійснювати пошук як у відомому анекдоті «від огорожі і до обіду», то потрібно локалізувати зону пошуку, іншими словами визначити найбільш перспективні місця для пошуку. Які ж це ділянки? Як показує досвід, найбільш ймовірні місця приховування скарбів це власне житло (фундамент, підпідлогу) і найближчі околиці будинку, хоча іноді варто не гребувати продовжити пошук і на більш віддалених від поселення відстанях, до 500 метрів.
Щоб ефективно визначити місце старого будинку потрібно, насамперед, звернути увагу на особливості мікрорельєфу. Найчастіше на старе житло вказує невелике (до 0.5 м.) зниження на рівній поверхні землі. Це сліди ями під будинком або провал від землянки. Такі западини зберігаються на нерозораних дільнках не одну сотню років. Вони добре помітні, особливо навесні і восени, поки трава не висока.
Якось у популярній телепередачі «Що, Де, Коли» пролунав таке питання:
– »Чому солдати Французької армії в 1812 році, захоплюючи дворянські садиби, виливали у дворах на землю бочки з водою?»
Відповідь, як ви здогадуєтеся, безпосередньо пов’язаний з пошуками скарбів
– «Взимку 1812 покидаючи маєтку, господарі спішно заривали цінності у дворах садиб, а вода, розтікаючись по замерзлій землі, просочувалася в тих місцях, які були нещодавно розриті».

Цей приклад показує, як важливо знати деякі особливості грунту, якщо ви збираєтеся шукати заховані там скарби. Перш за все, слід відзначити, що в природних умовах грунтовий шар практично не наростає. Збільшення його за рахунок космічного пилу на 0.1 мм за 100 років не рахується. І перемішуванню піддається тільки верхній 5-15 сантиметровий шар. Це відбувається за рахунок діяльності коренів рослин і тварин: кротів, землерийок, дощових черв’яків і інших безхребетних. Іншими словами, якщо ви втрачаєте монету, то за кілька сотень років вона природно зануриться на глибину не більше 10-15 см., тобто і знайти стародавню монету можна на не дуже великій глибині. Нікуди їй провалитися. Але це тільки в місцях, де немає людини. У лісі, на лузі, в тундрі, нарешті. У містах, де відбувається інтенсивне накопичення культурного шару, загублена монета може перебувати на глибині декількох метрів від сучасної поверхні за рахунок перекривання пізнішими нашаруваннями. Все це потрібно враховувати при пошуку з металошукачі, навіть кращі з якими глибше 40-50 сантиметрів монету не знайдуть.
Важливо зрозуміти які зміни зазнав грунт після сховання скарбу або загибелі поселення. Чи були тут пізніші будови? І, як наслідок перекривання найбільш древніх «скарбоносних» шарів сучасним сміттям.
Розорювання завжди на руку шукачеві скарбів . По перше, плуг покликаний перемішувати землю, і тим самим виносяться на поверхню найбільш стародавні шари грунту. Хоча мінусом є те, що не переорана земля може підказати приблизний вік знахідки. Чим ближче знахідка до поверхні землі, тим пізніше вона була загублена друге, плуг часто руйнує скарб, розтягуючи його вміст по значній поверхні. Тоді ймовірність «зачепити» скарб підвищується в багато разів. Це так звані розорані скарби. Перша ознака розораного скарбу це знахідка на ріллі більше 5-ти однотипних монет на розорювання в одному місці. Значить, ця ділянка потрібно оглянути особливо ретельно.
Деякі шукачі скарбів використовують метод пошуку спрямований на пошук саме таких розораних скарбів. Вони проходять місцевість не ретельно зачищаючи метр за метром, а по діагоналі. У разі якщо вони зачепилися за велику кількість знахідок, переходять до зачистки ділянки. При пошуку поселень в першу чергу на розораних ділянках можна помітити більш темно-пофарбовані плями, що свідчать про наявність культурного шару. старовинна кераміка. Справа в тому, що в процесі життя поселення людини в грунт потрапляє безліч сміття, більшість з яких органічного походження. Грунт інтенсивно збагачується гумусом – продуктами перегнивання органіки. Результат цього можна побачити візуально у вигляді більш темного в порівнянні з навколишнім грунтом або визначити по рослинах або грунтових тваринам.
 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: