Як знайти старовинні монети! Пошук монет!

Напевно, за весь час заняття нумізматикою і колекціонуванням монет, Ви не раз замислювалися над тим, де ж можна брати монети для своєї колекції і які існують шляхи для її поповнення? На сьогоднішній день існує два основних шляхи поповнення колекції: купівля монет (обмін з іншими нумізматами) і пошук монет.
Пошук монет – захоплююче заняття, що має дуже багато спільного з пошуками скарбів. Процес пошуку монет привертає до себе увагу багатьох людей, причому не тільки нумізматів, які шукають монети для своєї колекції, але й тих людей, які знають справжню ціну монет і хочуть на цьому заробити. Для заняття пошуком монет необхідно знати місця, в яких вони можуть бути заховані, а також хороший сучасний металошукач. Таких людей називають шукачами скарбів. Для більшості шукачів скарбів, монети якраз і є основними знахідками, оскільки знайти скарб вдається одиницям, та й то дуже рідко.

Монети шукають скрізь, у всіх доступних місцях: в землі, в будинках, на горищах, в колодязях, у водоймах, у ярах, на пляжах. На сьогоднішній день всі сучасні шукачі скарбів вміють знаходити монети практично в будь-яких місцях, чіткого поділу на спеціалізації не існує. Наприклад, на місці старої занедбаної села основним місцем для пошуку монет стануть не тільки залишилися фундаменти будинків, але і колодязі, яри, прикметні дерева і каміння, струмки і т.п. Звичайно, знайти скарб навряд чи вийде, але навіть знахідка однієї рідкісної монети може доставити масу позитивних емоцій, більшу, ніж скриню з напівгнилими мідними монетами. Для успішного пошуку монет дуже важливо знати основи скарбошукацтва.
Природно, що велика частина знань і досвіду приходить безпосередньо під час пошуків, але дещо можна знайти в інтернеті на сайтах копачів і в бібліотеці. Якщо у Вас, щось не виходить в перший рік пошуків, не впадайте у відчай, сядьте і проаналізуйте свої дії. І я впевнений, на наступний рік у Вас все вийде. Невдачі в пошуку монет можна пояснити наступними причинами:
1. Відсутність досвіду роботи з металошукачем;
2. Невміння точно визначати сприятливі місця для пошуку;
3. Відсутність достовірної інформації по потенційні місця скарбів;
4. Небажання довго і наполегливо шукати, а просто лінь.
Тільки за допомогою довгих і наполегливих пошуків можна придбати безцінний досвід, який допоможе Вам у майбутньому безпомилково визначати місця, де можуть бути заховані монети.

Пошук монет в старій будівлі
Старі будівлі дуже часто приховують в собі цілі статки, принаймні, кілька монет знайти цілком реально. У будівлях є певні місця, в яких знайти монети можна майже зі 100% вірогідністю. Це можуть бути кимось випадково втрачені монети або свідомо захований скарб.

Іноді при будівництві будівлі, як підношення духам, що охороняє будинок, закладалися одиничні монети: в кути на фундамент, в лапи маткових колод, під підвіконня, під пороги, під деякі мостини. Ця традиція і зараз широко поширена. Дані в таких місцях бувають дуже різноманітними. Це можуть бути просто поодинокі мідні монети, як правило, великі, а також можуть бути і солідні зі срібла або золота. Судити про давнину будівлі по закладеним в ньому монетам не варто, оскільки іноді будівельники, що будували будинок, намагалися закладати монети, що вже вийшли зі сфери обігу, тобто непотрібні.

Ще одним видом спеціально захованих монет є ті, які були відкладені на чорний день або в “смутні часи”. Зазвичай це золоті і срібні монети, причому у великій кількості, що мають гарну вартість. Таку знахідку вже можна назвати скарбом, продавши які можна купити машину. Природно, що скарб, навіть з хорошим металошукачем досить важко знайти. Серед основних місць знаходження таких монетних скарбів відомі: ніші під підвіконнями, тайники в камінах, печах і стінах, вентиляційних отворах. Буває також, що скарб закопують в насипу на горищах і в земляних відвалах льохів. Мабуть, це всі основні місця, але фантазія людини безмежна, тому скарб може бути захований в самому найпростішому, але непримітному місці.

Також в старих будинках, досить часто, можна знайти кимось випадково втрачені монети. За довгу історію будинку в ньому напевно було втрачено багато монет. Серед основних місць виявлення втрачених монет можна виділити: проміжки між стінами і плінтусами, земля під мостинами, щілини в дверях, простір між внутрішніми віконними наличниками і стінами та ін. Більшість монет були втрачені або заштовхані в різні щілини маленькими дітьми. В основному це дрібні розмінні монети. Особливо багато монет можна знайти в землі під підлогою. Ідеальний варіант, коли в старій будівлі просто вже немає підлоги. Вам в такій ситуації залишається взяти совок і перебирати верхній шар землі. Майже напевно, чим глибше Ви будете копати, тим більше старовинні монети будуть потрапляти до Вас у руки. Часто монети можна знаходити у внутрішніх віконних лиштвах і дверних коробках, тому обов’язково переглядайте ці місця. Діти дуже люблять заштовхувати монети у всілякі щілини.
Загалом, майже в будь-якому старому і занедбаному будинку можна знайти кілька монет. Головне знати, де вони можуть бути заховані. При пошуку монет в будівлях дуже часто металошукач виявляється марний, а ось досвід пошуку, майже напевно, допоможе Вам не залишитися без цінних знахідок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: