Як зняти квартиру?

У цій статті ми Вам пояснимо, як правильно орендувати житло.
Ви знайшли варіант оренди житла, який Вас повністю влаштовує і хочете зняти квартиру (кімнату, будинок). Як правильно зняти житло, щоб Вас не ошукали?

1. Перше, що потрібно зробити – це перевірити у господаря квартири (кімнати) правовстановлюючі документи, що підтверджують його право власності. Які документи вважаються правовстановлюючими? Такими можуть бути наступні документи:

• свідоцтво права власності;
• договір спадкування;
• договір дарування;
• договір купівлі-продажу;
• договір міни.

Також це може бути довіреність на право розпоряджатися цим житлом даному громадянинові від власника житла.

І не забудьте перевірити у господаря документ, що засвідчує особу (паспорт).

2. По-друге, потрібно перевірити скільки власників у квартири (кімнати), що здається. Якщо за документами власників декілька, то потрібно отримати згоду всіх власників квартири в письмовому вигляді. Це позбавить Вас від можливих неприємностей у майбутньому. Уявіть собі таку ситуацію: припустимо, ви упустили цей момент і не перевірили кількість власників орендованої квартири. Ви зняли квартиру, віддали гроші і спокійно живете. Але минає кілька днів і оголошується стороння людина з міліцією. Каже, що йому ніде жити, що він свою згоду на здачу квартири не давав і просить Вас звільнити житло. І Ви ні чого не зможете зробити, адже за законом він має рацію. У Вас же в договорі ніде не написано, що цей власник дав згоду на здачу житла в оренду. Ось тому, щоб уникнути аналогічної ситуації, радимо Вам віднестися до цієї поради серйозно.

3. По-третє, попросіть власника житла познайомити Вас із сусідами. Це потрібно для того, щоб переконатися в тому, що господарі дійсно є справжніми, а документи непідробні. Оренда квартири, оренда кімнати – справа нелегка, наймання житла – це завжди певна доля ризику для наймача.

Отже, ми перевірили всі документи у господаря. Вас все влаштовує. Переходимо до наступного етапу.

4. Оренда житла не може обійтися без договору оренди. Ми настійно рекомендуємо Вам завжди укладати договір оренди. Яким би не був хорошим господар квартири, навіть якщо це Ваш близький друг. Підстрахуйте себе! Договір оренди квартири вступає в юридичну силу після підписання його обома сторонами. Перед тим, як підписувати договір, уважно ознайомтесь із ним, а також із його додатками. Не забудьте обмінятися з господарем телефонами. Запишіть їх у договір. Дізнайтеся телефон ремонтно-аварійних служб району.

Господар квартири має право перевірити стан квартири один раз на місяць. Домовтеся з орендодавцем, що він може прийти попередивши Вас за добу. Поясніть господареві квартири, що Вам потрібно розпланувати свої справи.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: