Як зробити декупаж?

Освоївши техніку декупажу, можна з легкістю створювати оригінальні і неповторні предмети декору. Ніякі, навіть найдорожчі або модні речі не замінять предмети, створені своїми руками. Нехай вони будуть не такими витонченими або професійними, зате в них буде присутній частинка вас і вашої любові.

Зараз існує безліч видів рукоділля і різних технік, до одних з найбільш популярних можна віднести декупаж. Це особливий спосіб декорування, який створює на поверхні ефект розпису. Декупаж має багатовікову історію. З його допомогою ще в 12 столітті найбільш досвідчені майстри створювали неперевершені шедеври.

Декупаж дозволяє перетворити будь-які, навіть найпростіші предмети або поверхні, в оригінальні та незабутні. Використовуючи цю техніку можна декорувати як маленькі коробочки, так і громіздкі меблі, як дерев’яні, так і скляні, пластикові, паперові або навіть тканинні поверхні.

Основи декупажу дуже прості – це свого роду аплікація, яка робиться з декупажних карт, спеціальних або звичайних серветок з красивими зображеннями, етикеток, листівок, тканин з малюнками та багато чого іншого. Крім цього для роботи вам будуть потрібні ще деякі матеріали та інструменти.

Матеріали для декупажу

Клей. Можна використовувати спеціальний клей, призначений саме для декупажу або звичайний ПВА.

Грунтівка. Вона вам буде особливо необхідна, при виконанні декупажу на дереві. Дана речовина не дасть фарбі вбратися в дерев’яну поверхню. Для цих цілей цілком підійде будівельна акрилова грунтівка. Для вирівнювання поверхонь варто обзавестися акрилової шпаклівкою. Все це можна знайти в звичайних будівельних магазинах. На інших поверхнях, як грунт для декупажу, нерідко використовують звичайну білу акрилову фарбу або не розведений водою ПВА.

Кісточки. Вони необхідні для нанесення клею, фарби, лаку і т.п. Кісточки краще підбирати плоскі і синтетичні, так як натуральні часто линяють. Їх розмір може бути різним, залежно від того, які роботи ви будете виконувати, але, як показує практика, найчастіше задіюються №10, 8 і 2.

Фарби. Вони вам знадобляться для оформлення фону, промальовування деяких деталей, створення різноманітних ефектів. Краще всього використовувати акрилові. Вони мають велику кількість різних відтінків і прекрасно лягають на самі різні поверхні. Такі фарби водорозчинні, тому до висихання їх цілком можна змити водою. Щоб отримати напівпрозорі відтінки, до них додають спеціальні розріджувачі. Як альтернативу акриловим фарбам, можна придбати просту білу водоемульсійну фарбу і до неї необхідні пігментні кольору.

Заготовки для декупажу. Тут все обмежується тільки вашою фантазією. Можна використовувати пляшки, підноси, дерев’яні шкатулки, квіткові горщики, вази, рамки, дзеркала, абажури і багато іншого.

Лак. Він необхідний для захисту предметів від впливу зовнішніх факторів. Лаком предмет покривають на початковому етапі роботи і в кінці. Для декупажу найкраще використовувати алкідні або акрилові лаки. Для фінішного покриття дуже зручно застосовувати аерозольний лак, який продається в автомобільних магазинах. А ось для створення кракелюр доведеться придбати спеціальний лак.

Ножиці. Щоб не зіпсувати картинку, ножиці варто підбирати добре заточені з м’яко рухаючимися лезами.

Допоміжні інструменти. Для спрощення роботи варто обзавестися губкою, яка стане в нагоді для фарбування великих поверхонь, також вони допоможуть вам створювати різноманітні ефекти. Валиком буде зручно приклеювати великі або щільні картинки. Крім того вам можуть стати в нагоді зубочистки, ватяні палички, зубна щітка, малярний скотч, наждачний папір, а також фен, який дозволить швидше висушувати фарби або лак.

Декупаж – техніка виконання

В першу чергу слід підготувати поверхню предмета, який ви збираєтеся декорувати. Якщо вона пластикова або дерев’яна, її варто обробити наждачним папером. Потім необхідно нанести шар грунтівки: ПВА або акрилову фарбу. Якщо ви робите декупаж на склі або кераміці, поверхні предметів потрібно знежирити, для цього можна скористатися ацетоном.

Поки поверхня сохне, виріжете з серветки потрібний візерунок. Робити це необхідно якомога точніше. Після цього відділити два нижніх однотонних шари паперу, у вас повинен залишитися тільки верхній кольоровий.

Далі картинку слід приклеїти. Зробити це можна кількома способами:

  • Нанести клей на поверхню, прикласти зображення і обережно його розгладити;
  • Прикласти зображення до поверхні і зверху нанести на нього клей, це необхідно робити дуже обережно, щоб не розтягнути або не порвати картинку;
  • Покрити клеєм виворітну сторону зображення, а потім прикласти його до поверхні і розгладити.

Щоб уникнути утворення зморшок на папері, ПВА можна трохи розвести водою. Розгладжувати зображення або наносити на нього клей рекомендується з центру до країв. Після того, як зображення висохне, покрийте виріб кілька разів лаком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: