Вдома, багато хто користується двома видами мила: звичайним твердим, до якого ми вже давно звикли і рідким, яке не так давно увійшло в наше життя. Який варіант з цих двох різновидів мила більш зручний у використанні кожен для себе вирішить сам. У класичних мильних «брусків» є істотний недолік – їх не можна використовувати без залишку, принаймні, у багатьох залишаються обмилки, які зазвичай просто викидаються і вони не несуть ніякої для нас користі. Ось саме ці обмилки нам і знадобляться для виготовлення рідкого варіанту цього миючого засобу.
 
Робимо рідке мило самі.  
 
Звичайно, щоб зробити рідке мило, потрібно буде попередньо набрати змилок від класичного мила. Адже використовувати їх за прямим призначенням вже стає незручно, та й викинути іноді шкода. Так давайте їх пустимо в справу, і вони ще нам послужать. Отже, беремо обмилки (100 грам, будемо робити все виходячи з цього обсягу) і натираємо їх на дрібній тертці. Потім заливаємо отриману мильну крихту однією склянкою окропу і збиваємо мильну крихту за допомогою звичайного блендера поки не вийде однорідна маса. Потім, додаємо в нашу мильну масу одну столову ложку меду, сюди ж гліцерин (також одну столову ложку) і для приємного аромату додаємо кілька крапельок ефірного масла, і знову все це збиваємо. Даємо масі повністю охолонути і потім ще додаємо в неї 1/3  частину склянки холодної води. Знову ж все це збиваємо і заливаємо отримане таким чином рідке мило в дозатор.  Ось таким чином з обмилків твердого мила можна зробити рідке.

Як зробити миючий засіб для посуду
 
Обмилки господарського мила теж можна використовувати для приготування рідини для миття посуду. Зробити це можна таким чином. Знову ж за допомогою дрібної терки ми натираємо обмилки і потім одну четверту (1/4 ) частину склянки отриманої мильною крихти, заливаємо двома склянками води. Ставимо цю суміш на вогонь і тримаємо її там до тих пір поки мильна крихта повністю не розчиниться у воді. При цьому весь час масу потрібно буде помішувати. Потім знімаємо з вогню і додаємо одну четверту (1/4) частину гліцерину, вичавлюємо туди сік одного лимона ( для приємного аромату) і ще одну чайну ложку горілки. Всі ці компоненти ретельно перемішуємо і після цього можете використовувати отриманий засіб для миття посуду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.