Як зробити яблучний сік?

Удома можна приготувати як свіжовичавлений сік з фруктів, ягід або овочів, так і напій для тривалого зберігання. Для приготування свіжовичавленого соку потрібно соковижималка. Для того щоб зробити сік для тривалого зберігання, вона не обов’язкова. Головним у цій справі є достатня кількість сировини для приготування напою. Харчова сировина має бути належної якості. У наших  умовах найбільш популярним для приготування вдома є яблучний сік, який роблять з некислих сортів яблук.

Необхідні компоненти

Отже, як вдома зробити яблучний сік? Для цього вам знадобляться яблука, вода, м’ясорубка, тканинна серветка (полотняна), фільтр з тканини у формі конуса, емальована каструля і скляні банки, куди, власне, заливають готовий сік.

Спосіб приготування

Промиваємо яблука холодною водою і розрізаємо кожне на 4 часточки. Пропускаємо кожне через м’ясорубку з насадкою у велику решітку. Отриману масу викладаємо частинами на серветку. Видавлюємо яблучний сік в окрему ємність. М’якоть, яка залишилася в серветці, поміщаємо в емальовану каструлю великих розмірів.

Пропускаємо сік через конусоподібний фільтр з матерії. Заливаємо пюре яблук водою (на 10 кг яблучного пюре потрібно 2-3 л води). Розчин повинен настоюватися протягом 5-6 год, температура – кімнатна.

Розігріваємо плиту до 65 градусів. Розігріваємо каструлю з пюре. Після цього охолоджуємо її і знову пропускаємо суміш через серветку. Через неї повинен виділятися сік. Зливаємо його в окрему миску.

Наливаємо сік від першого віджиму в емальовану каструлю, яку ставимо на плиту і розігріваємо до 85 градусів. У цей час миємо скляні банки, обдаємо їх паром на водяній бані. Наливаємо в них гарячий яблучний сік. Прокип’яченими кришками накриваємо банки. Доводимо воду в каструлі до температури 85 С. Занурюємо туди банки, прикриті кришками. Трилітрові банки кип’ятять протягом 20 хвилин, літрові – 15, пів- літровим буде достатньо і 10 хвилин.

Банки ставимо на стіл і герметично закручуємо на них кришки. Каструлю з киплячою водою знімаємо з вогню. Ставимо в неї банки. Даємо охолонути.

Рекомендації та поради

При приготуванні домашнього яблучного соку потрібно стежити за тим, щоб він не потемнів. А тому рекомендується використовувати емальований м’ясорубку. Підійде і нержавіюча сталь. Сік другого віджиму може бути використаний для приготування компотів або джемів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: