Зупинити гикавку можна стимуляцією блукаючого нерва, підвищенням вуглекислоти в організмі або перемиканням уваги.

Гикавка виникає через судомне скорочень діафрагми. Причин її виникнення різноманітні це і сильний стрес, і переїдання, у дітей гикавка може виникнути через переохолодження, а у дорослих через зловживання алкоголем. Іноді гикавка виникає і без видимої причини, судомні неприємні дихальні рухи в цьому випадку швидко припиняється.

Однак найчастіше гикавка вельми вимотуючий і тривалий неприємний стан, часто вона буває болісна. А через скорочення голосових зв’язок вона супроводжується ще й звуками, що дратує оточуючих.

Зафіксовано факт, що якийсь американець гикав цілих 68 років без зупинки. При цьому його життя мало чим відрізнялася від побуту звичайних людей: він був кілька разів одружений і виховував вісьмох дітей. При цьому ніякі методи позбавлення від гикавки йому не допомагали. Випадок Чарльза Осборна важкий, зазвичай гикавка проходить або сама, або спазматические руху проходять без застосування важких і затратних засобів.

Способи боротьби іноді виглядають дивно, якщо не знати, як саме вони впливають на людину. Один з успішних методів пов’язаний з підвищення в організмі рівня вуглекислоти (гикавка припиняється, але вчені поки що не можуть зрозуміти, який існує взаємозв’язок між цим методом та припиненням гикавки). Інший – із затискуванням і стимуляцією блукаючого нерва, який якось пов’язаний згикавкою. Іноді допомагає дихальна гімнастика і просто переключення уваги.


Топ -10 працюючих засобів проти гикавки

Проковтніть щось гостре, гірке, солодке або кисле. Можна розсмоктати льодяник.

Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання на 30 секунд. Потім відкиньте голову назад знову затримайте дихання на 10 секунд, різко випрямтеся і випийте залпом склянку води.

Вдихніть і видихніть кілька разів в целофановий пакет, потім вдихніть з нього вуглекислий газ.

Сильно стисніть область діафрагми і розслабтеся зробіть кілька глибоких вдихів або видихів.

Встати в позу «ластівка» і попросити кого-небудь напоїти водою (близько склянки).

Натисніть на язик у гортані так, як ніби-то збираєтеся викликати блювоту.

Простимулювати роботу блукаючого нерва можна кількома способами: натиснути на область шиї там, де ключиця прикріплена до грудини. Посядьте кілька хвилин в позі, коли коліна притиснуті до грудей. Кілька разів ритмічно заткніть вуха пальцями. Закрийте очі і кілька разів натисніть на очні яблука.

Масло материнки допоможе від гикавки, якщо кілька крапель втерти в область шиї.

Гикавку у п’яних можна зупинити за допомогою води без газу. Склянку прохолодної рідини відновить водний баланс, змиє залишки їжі і відновить роботу діафрагми. Можна додати у воду часточку лимона.

Нетрадиційний спосіб зупинки гикавки – лоскіт, який викликає сміх.

Якщо гикавка триває більше години, разом з нею виникає біль за грудиною, печія і порушення ковтання, якщо напади гикавки виникають більше ніж раз на день, слід звернутися до лікаря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.