Які продукти корисні для серця?


Знати, які продукти корисні для серця, важливо не тільки тим, хто має проблеми з серцево-судинною системою. Серцевий м’яз називають головним в нашому тілі, тому піклуватися про нього треба особливо ретельно. За допомогою деяких продуктів ми можемо поліпшити стан серця і допомогти йому працювати довше і якісніше.
Продукти корисні для серця

1. Чорниця. Зазвичай її уявляють, як ягоду, яка допомагає поліпшувати зір. Однак для серцевого м’яза вона також є хорошим помічником.

Величезна кількість корисних речовин, вітамінів і антиоксидантів сприяють очищенню стінок судин від шкідливого холестерину, зменшуючи ризик появи інфаркту та серцево-судинних захворювань. Крім цього антиоксиданти захищають організм від негативного впливу вільних радикалів, які є винуватцями появи онкологічних і вікових хвороб.

Найефективнішими в цьому плані є антиоксиданти антоціани, які також містяться в чорниці. З цієї причини багато дослідників ставлять чорницю на перше місце серед продуктів, необхідних серцю.

Кожній людині слід ввести в свій раціон цю корисну ягоду. А людям, що мають проблеми з серцево-судинною системою, необхідно вживати по чашці чорниці в день. Якщо немає свіжої ягоди, то можна додавати заморожені і сушені ягоди в каші і випічку.

Корисні антиоксиданти містяться ще й у таких ягодах, як малина, ожина, чорна смородина, червоний виноград.

2. Лосось. Найбільша цінність лосося полягає в утриманні корисних жирних кислот Омега-3. Крім лосося Омега-3 можна знайти в скумбрії, оселедці і сардині. Жирні кислоти допомагають зменшити ризик появи хвороб серцево-судинної системи завдяки зменшенню рівня жирів тригліцеридів, які призводять до діабету і хвороб серця.

Крім цього жирні кислоти Омега-3 заважають склеювання тромбоцитів, що є хорошою профілактикою інсульту. Жирні кислоти позитивно впливають на частоту серцевих скорочень, вирівнюючи пульс. Рибу з вмістом жирних кислот необхідно їсти хоча б два рази на тиждень по 150 г.

3. Соєвий білок. Користь сої обумовлена її багатим складом. У ній міститься достатня кількість кислот Омега-3, вітамінів, мінералів, клітковини. При всьому цьому соя містить мінімальну кількість білків. Дієта, що включає в себе вживання соєвого білка, призводить до поступового зниження рівня холестерину в крові.

Кардіологи радять ввести соєвий білок в щоденний раціон. Кожен день корисно з’їдати не менше 30г соєвого білка. Для цього можна вживати соєві боби в будь-якому вигляді, соєве борошно і молоко, сир  та енергетичні батончики з соєю.

4. Вівсяні пластівці. Користь вівсянки криється у тому, що вона містить багато корисних поживних речовин, а особливо – клітковини. Вівсянка дуже живильна, тому сніданок з вівсянкою наситити організм до обіду. Завдяки клітковині вівсянка сприяє зниженню рівня холестерину.

Крім вівсянки корисно вживати будь-які цільнозернові крупи, які покращують роботу серцево-судинної системи і є профілактикою діабету. Цільнозерновий хліб також дуже корисний для нашого серця і стану всього організму.

5. Шпинат. У темно-зеленому листі шпинату міститься велика кількість вітамінів, мінеральних речовин, антиоксидантів і навіть кислот Омега-3. Вживання такого корисного комплексу позитивно відбивається на стані серцевого м’яза. Схожий склад має листовий буряк, капуста Кале, броколі і листова капуста.

Крім цього шпинат насичує організм солями фолієвої кислоти, які борються з амінокислотою гомоцистеїн. Якщо в організмі підвищений рівень гомоцистеїну, то з’являється ризик виникнення хвороб серця і судин. Для здоров’я серця було б дуже корисно з’їдати щодня по невеликому пучку шпинату.

Здорове життя назвала вам п’ять продуктів, які роблять позитивний вплив на серце. Якщо додати до цього помірне фізичне навантаження і гарний настрій, то ваше серце зможе прослужити вам набагато довше.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: