Які продукти зміцнюють імунітет?

Прийшла дощова, холодна осінь, та й зими залишилося чекати зовсім недовго. Саме час подумати про зміцнення імунітету, щоб залишатися здоровим, життєрадісним і бадьорим, незалежно від погоди.

Зміцнити імунітет можна без особливого навантаження на сімейний бюджет, за допомогою введення в щоденний раціон корисних продуктів.

У числі основних ознак, які говорять людині про те, що його імунітет знижений, можна перерахувати такі, як сонливість, швидка стомлюваність, прояви на обличчі капілярів, постійні головні болі, відчуття втоми і ломота в суглобах. Якщо ви виявили у себе хоча б один з перерахованих симптомів, саме час зайнятися зміцненням імунітету.  

За роботу імунної системи в організмі людини відповідають імуноглобуліни. Процес їх виробки можна “оптимізувати” за допомогою деяких продуктів. Це, зокрема, сир, горіхи, м’ясо і риба. Всі перераховані продукти є відмінним джерелом білка, настільки необхідного організму.  

Крім того, в раціон необхідно додати й інші морепродукти, а також червоне м’ясо. І те, і інше у великій кількості містить цинк, який допомагає організму сформувати надійний захист перед різними інфекціями.  

Не менш важливі для зміцнення імунітету поліненасичені жирні кислоти. Для заповнення їх недоліку слід додавати в страви нерафіновані рослинні масла.  

Не варто забувати і про вітаміни. Цілком достатньо додати в щоденний раціон овочеві і фруктові соки, щоб не хвилюватися за свій імунітет. Найкориснішими в цьому плані є буряковий, морквяний, виноградний, гарбузовий і журавлинний соки. Джерелом вітаміну С для організму служать настій шипшини, яблучний і апельсиновий соки.

Дуже корисна для організму кисла капуста. Вона у великій кількості містить вітаміни груп С, К і В. Крім того, кисла капуста є джерелом органічних кислот, фосфору, кальцію, заліза, натрію, цинку, калію, міді і бору.  

Корисні для зміцнення імунітету також кисломолочні продукти. Лакто-і біфідобактерії, які міститися в кисломолочних продуктах, відмінно справляються з різними мікробами і допомагають відновити мікрофлору кишечника.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: