Якщо дитина боїться лікарів?

Як зробити так, щоб маленька дитина спокійно сприймав огляд у педіатра і процедури, які йому робить лікар,щоб малюк не боявся і не кричав, не виривався з рук і не плакав уже при одному вигляді білого халата?

 
До 3-4 місяців малюк спокійно переносить огляд педіатра. Однак після перших же щеплень, хворобливих уколів,неприємних відчуттів або переживань при медичному огляді дитина починає насторожено і з острахом ставитися до лікарів, поліклініці і лікарням.
 
Дитячі страхи перед лікарем посилюються ще і тим, що «головний захисник»малюка – його мама – змушує його відвідувати лікаря і переносити всі ц процедури, іноді навіть насильно утримуючи дитини.
 
Ось кілька порад, як навчити дитину не боятися лікарів:
 
1. Якщо малюк любить, щоб йому читали, познайомте його зі знаменитою книжкою Корнія Чуковського про доброго лікаря Айболита, спробуйте зацікавити дитину сюжетом і персонажами. Якщо головний герой книжки сподобається малюкові, він буде по-іншому ставитися до лікарів.
 
2. Грайте з дитиною в лікаря або лікарню, користуючись дитячим медичним набором інстументов. Малюк не тільки сам побуде в ролі лікаря,але й звикне до зменшеним копіям градусника і інших «страшних» предметів.
 
3. Якщо у вас є якась домашня тварина, то дитина може супроводжувати його під час чергового візиту до ветеринара. Покажіть малюкові,як треба дбати про тварину під час огляду, заспокоювати й утішати, щоб тварина не хвилювалася. Можна і показати дитині якусь телепередачу про тварин або на ветеринарну тему, де не буде шокуючих подробиць і важких сюжетів.
 
4. Перенесіть гру в реальність -перед походом до лікаря, скажіть дитині, куди ви йдете, і нагадайте йому проте, як він сам грав у лікаря.
 
5. Щоб скрасити очікування перед прийомом лікаря, захопіть з собою улюблену іграшку або книжку малюка.
 
6. Під час огляду будьте поруч із дитиною, щоб він не лякався.
 
7. Перед уколом чесно попереджайте дитину і не кажіть йому, що не буде боляче, краще пообіцяйте щось приємне після візиту до лікаря. Під час уколу обіймайте і потішайте малюка тим,що скоро все пройде.
 
8. При сильному страху дитини перед болем від уколів можна спробувати домовитися з лікарем про місцеве знеболювання.
 
9. Не карайте дитину відвідуванням лікаря і не погрожуйте йому цим ніколи.
 
10. Найголовніше, при відвідуванні лікаря самі поводьтеся спокійно і упевнено, інакше ваш страх і тривога передадуться дитині. Посміхайтеся малюкові, і він буде відчувати себе спокійно і захищено.
 
Якщо з самого початку дотримуватися цих порад, малюк може навчитися не боятися лікарів. Позбавляти дитину від уже виниклих і зміцнилися страхів нелегко, але будьте терплячі, і у вас все вийде.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: