Якщо дитина курить – інструкція для батьків!

Зазвичай новина про те, що дитина курить, завжди валить батьків в шок. Навіть якщо хтось із них сам має чималий стаж куріння або обзавівся цією звичкою ще в дитинстві. Але ж це рідне дитя! Його ж потрібно відгородити від згубних схильностей! Так от – наберіться терпіння. Бо обгороджувати доведеться шляхом розмов і переконань.

Перше, про що потрібно пам’ятати – відсутність брехні з вашого боку. Звичайно, набагато легше сказати дитині, що у тих хто палить не буде мізків або біцепсів, що вони мало чого зможуть досягти в житті і т. п. Може, син або дочка спочатку цьому повірять. Однак у суспільстві стільки успішних, фізично сильних і розумних людей з сигаретою в руках, що ваші слова не знайдуть жодного підтвердження.

Говоріть зі своїм чадом спокійно. У всякому разі, постарайтеся. Якщо бесіда відбуватиметься на підвищених тонах, дитина просто перестане вас чути, це його захисна реакція на ваш емоційний тиск.

Необхідно з’ясувати, що ж привело дитя до цієї поганої звички. Розпитайте у дитини, чому він чи вона курить, що йому це дає. Якщо, припустимо, син або дочка каже, що це модно і в класі майже всі курять, поясніть, що зараз актуальний здоровий спосіб життя, а час моди на тютюн далеко в минулому.

Ви можете почути й інший аргумент – в школі великі навантаження, а сигарета допомагає заспокоїтися і зосередитися. Скажіть, що розслаблення в цьому випадку досягається шляхом впливу тютюнових отрут на нервову систему. І дуже скоро людина вже не може відчути розслаблення без сигарети, тому що потрапляє в залежність від тютюну.

Якщо дитина переконана, що куріння здатне захистити від зайвої ваги, поясніть їй, яку ціну за це можна заплатити. Це факт, що сигарета на деякий час відчуття голоду притупляється. Але розплатою за худорбу може бути виразка або гастрит.

Дитина може сказати, що довго був на морозі і закурив, бо йому стало холодно. Поясніть, що тютюновий отрута, впливаючи на організм, підвищує частоту пульсу і артеріальний тиск. Людині на деякий час дійсно стає тепліше. Однак такі зміни в організмі поступово приводять до різних захворювань, особливо якщо куріння на морозі відбувається досить часто.

Як правило, в підлітковому віці у дітей зароджуються сильні симпатії до протилежної статі. Ви можете використовувати цей факт як потужну зброю в боротьбі із згубною звичкою свого чада. Побудуйте свої доводи на тому, що з людиною, що палить неприємно цілуватися. Також акуратно полякайте райдужними перспективами в майбутньому. Наприклад, що кращих дівчаток надалі зазвичай чекають проблеми з зачаттям або народженням здорової дитини. А курящі хлопчики вже до 30 років мають великий букет з різних хвороб, на лікування яких йдуть чималі гроші.

Після ваших пояснень і аргументів дитина може запитати: “Чому тоді дорослі курять, якщо це так погано?” Не губіться. Скажіть, що куріння – це серйозна залежність, від якої дорослій людині не так-то просто позбутися. Тому потрібно намагатися знищити дану проблему на самому початку її появи.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: