Якщо стріляє у вухах?

“Стріляє” у вусі, як правило, при отиті, тобто запаленні середнього вуха. Назва захворювання походить від грецького «otos», що в перекладі означає «вухо». Запалення середнього вуха в більшості випадків виникає як ускладнення після інфекційних захворювань, наприклад, ангіни, грипу, кору, нежитю, гаймориту. Вкрай важливо вчасно діагностувати середній отит і почати його лікування, в іншому випадку ця хвороба може прийняти хронічну форму і згодом призвести до часткової або повної втрати слуху.

Те, що ми зазвичай називаємо вухом, насправді тільки його зовнішня частина, яка включає барабанну перетинку, вушну раковину і зовнішній слуховий прохід. У скроневій області голови перебуває «середнє вухо», що складається з трьох з’єднаних один з одним повітроносних порожнин. Основний з них є барабанна порожнина, в якій розташовані слухові кісточки. Якщо ці порожнини запалюються і заповнюються гноєм, то виникає отит.

Отит – одне з найбільш поширених в отоларингології захворювань. Запаленням вуха часто страждають як діти, так і дорослі. Особливо схильні до цього захворювання малюки, що пов’язано з анатомічними особливостями будови вуха, зокрема дуже вузьким просвітом євстахієвої труби. Розрізняють отит середній, внутрішній і зовнішній, що залежить від місця локалізації запального процесу. Присутність гною свідчить про гнійний отит, а часті повторення запалення вуха – про хронічний отит.

Симптоми отиту

Найбільш суттєвий ознака отиту – це біль в області вуха (одного або обох), яка часто з’являється вночі. Характер вушного болю зустрічається дуже різний – гнітючий, ниючий, різкий і найнеприємніше відчуття, коли стріляє у вусі. Біль може виникати періодично або мучити постійно. Закладеність вуха особливо турбує хворого в момент ковтальних рухів. До симптомів отиту також відносяться :

• виділення з слухового проходу ;
• загальна слабкість ;
• занепокоєння, підвищена дратівливість ;
• головний біль , запаморочення ;
• підвищена температура тіла.

Наявність конкретних симптомів, їх характер визначають особливості лікування отиту, яке має призначити лікар – отоларинголог (ЛОР) .

Особливості лікування отиту

Зовнішній отит (найпростіший варіант захворювання) лікується так само, як будь-який інший запальний процес вушної раковини або шкіри слухового проходу. Уражене місце дезінфікують і обробляють лікувальними засобами, призначеними лікарем. Оскільки внутрішні отити, як правило, є ускладненнями інших захворювань, то, в першу чергу, вимагають їх усунення. Лікування, звичайно, повинен прописувати лікар, і в основномувоно складається з крапель для вух і носа, антибіотиків у вигляді таблеток або уколів, а також теплих компресів і фізіотерапевтичних процедур. Запам’ятайте, що займатися самолікуванням при отиті дуже небезпечно. Невдалі спроби обійтися без доктора чреваті незворотними наслідками і можуть викликати не тільки хронічну форму захворювання, але й втрату слухової функції. А ось усунути фактори, які призвели до «стрільби у вусі», людина здатна самостійно. Найчастіше серед них зустрічаються:

• часті переохолодження ;
• простудні захворювання ( нежить, грип , ангіна , бронхіт) ;
• хронічне недоїдання;
• послаблений імунітет;
• професійна шкідливість ( вогкість , холод , баротравми , запиленість ) .

Всі ці фактори необхідно нейтралізувати хоча б на час лікування отиту. Дуже важливо уникати переохолоджень, рекомендується вживати багато рідини (чай, сік, компот), а також, крім основних ліків, приймати імуностимулятори і полівітамінні комплекси. Бажано дотримуватися постільного режиму і дотримуватися легкої калорійної вітамінізованої дієти.

Якщо все ж вирішили ризикнути займатися лікуванням, то народна медицина, рекомендує такі рецепти :

– Шматочок ріпчастої цибулі загорнути в бінтік і акуратно ввести в зовнішній слуховий прохід (бінтік повинен трошки стирчати з вуха, щоб його потім було легко вийняти) і залишити на всю ніч. Паралельно рекомендується закапувати в ніс по 3 краплі соку ріпчастої цибулі кілька разів на день. Курс лікування – 1 місяць.

– Листочок герані пом’яти, скрутити у вигляді джгутика і вставити в хворе вухо. На ніч поміняти на свіжий. Курс таких процедур – 2-3 тижні.

– Чайну ложку рослинної олії підігріти до температури тіла, потім додати пару крапель камфорного масла і перемішати. Ватний або марлевий джгутик вмочити в отриману суміш і ввести в вухо. Міняти джгутик слід два рази на добу. Робити процедури 2-3 тижні.

Також можна нагрійти цеглу або великий камінь, загорнути його в ганчірку, прикласти до хворого вуха і тримати дві години. В цей же час рекомендується прийняти будь-яке зілля, щоб під час лікування пропотіти.

Зваріть 100 грам молока з додаванням насіння незрілих зелених голівок маку протягом 40 хвилин. Остудіть, щоб відвар був теплим. Візьміть пульверизатор і промийте хворе вухо цією теплою рідиною.

Візьміть лляну матерію, просочену розплавленим воском, скрутіть її лійкою та вставте у хворе вухо вузьким кінцем. Широкий кінець підпаліть. Коли ганчірочка догорить майже до вуха, вибийте залишок воронки рукою.

Також дуже добре допомагає при болях у вухах промивання вуха гарячим молоком, в яке під час кип’ятіння додається конопляна олія .

Тепер ви знаєте, що робити , якщо стріляє у вусі. Ці старовинні народні рецепти допоможуть вам при болях у вухах. Будьте завжди здорові !

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: