Якщо у дитини пропав апетит?

Ми повинні навчитися довіряти почуттям малюка і пам’ятати, що:

1. Іноді фізіологічний ріст дитини сповільнюється.

2. З віком апетит може змінюватися. Зазвичай він зменшується в районі 18 місяців і поновлюється в шкільному віці, коли дитина витрачає дуже багато енергії.

3. Відсутність апетиту може бути ознакою хвороби.

4. Апетит дитини безпосередньо пов’язаний з його настроєм.

5. Коли дитина каже, що він наївся, немає ніяких підстав вважати,  що це не так, і примушувати його їсти насильно.

Раптове відсутність апетиту може бути також пов’язане з новими враженнями:

  • Першим днем в дитячому садку чи школі.
  • Зміною пори року.
  • Різким потеплінням.

Якщо у дитини немає апетиту за сніданком, не панікуйте, вона заповнить запаси в наступний прийом їжі. Але ви можете зробити його яскравіше і веселіше. Подайте асорті з різних продуктів на красивій яскравій тарілці. Наприклад, кілька фрикадельок, помідорів чері, шматочків сиру, морквину і т.п.

Коли дійсно варто турбуватися

Якщо, незважаючи на всі ваші старання, у дитини поганий апетит протягом довгого часу, ви повинні зрозуміти причину. Постежите, як часто і що саме їсть дитина між сніданком, обідом і вечерею. Можливо, в маленьких на перший погляд закусках і фруктових соках міститься дуже багато калорій, і дитина просто не встигає зголодніти. Це не означає, що між прийомами їжі їсти зовсім не можна, просто замініть солодкі цукерки морквиною або яблуком.

Причиною відмови від їжі можуть бути як звичайні капризи малюка, так і бажання звернути на себе увагу. Лише в рідкісних випадках відсутність апетиту може бути спричинено серйозними відхиленнями, але про них вже може сказати тільки лікар.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: