Яку групу крові найбільше люблять комарі?

Примітно, що одним людям комарі докучають менше, а на інших прямо-таки злітаються, як на цукор. З чим це пов’язано?

 Деякою мірою – з групою крові. Помічено, що найбільше комарі кусають людей з I групою, на другому місці – II, а кров III і IV груп вони люблять найменше. Чому так відбувається? Можливо, комарам не подобаються особливі білки – агглютіногени, які містяться в еритроцитах крові всіх груп, крім першої? У цьому випадку залишається тільки припустити, що особливу неприязнь у них викликає агглютиноген В, який є в крові III і IV груп (у крові II групи міститься інший агглютиноген – А). Чи справді причини переваги комарів такі, в чому їх причина – на сьогоднішній день сказати неможливо, ніяких наукових досліджень на цю тему не проводилося. Та й самі факти про перевагу, яку віддають комарі тій чи іншої групі крові, засновані виключно на побутових спостереженнях великої кількості людей, але не на наукових експериментах.

Читайте також: Що приманює комарів?

Що ще може приманювати комарів? 

Щоб зрозуміти це, потрібно знати, як ці істоти знаходять свої жертви. Один з «сигналів», на який реагують комарі – це інфрачервоне випромінювання, простіше кажучи – теплове, так що у людини з підвищеною температурою більше шансів бути покусали. Температура може підвищуватися не тільки при хворобливому стані, але і при активному русі. Інтенсивно рухома людина приваблює комарів ще з однієї причини: у його м’язах при цьому виділяється більше молочної кислоти, яка виходить на поверхню тіла з потом, і її запах теж є привабливим для комарів. Крім того, при руховій активності людина починає інтенсивніше дихати, а значить – виділяє більше вуглекислого газу. Цей газ – ще один «маяк» для комарів, і чим його більше виділяє організм, тим більше ймовірність бути знайденим комарами.

Зміна запаху тіла і збільшення виділення вуглекислого газу буває і при вагітності, тому вагітні жінки – теж одна з «улюблених» жертв комарів. Крім того, комахи розрізняють кольори. Для комарів найбільш привабливими є червоний, чорний і темно-синій, а от жовтий колір комарі не люблять, так що у людини в жовтому одязі дещо менше шансів бути покусаним, ніж у чорному або червоному.

Нарешті, не можна забувати, що серед комарів кровоссальними є тільки самки, їх приваблює запах чоловічих гормонів. Чим вище їх рівень – тим більш привабливим буде людина для «кровопивців».

Чого комарі не виносять – так це тютюновий дим. Втім, щоб захиститися від них, не обов’язково губити своє здоров’я. Є й інші запахи, яких вони не люблять: лаванда, евкаліпт, аніс, гвоздика, часник. А ще комарі бояться запаху ладану, так що можете бути впевнені: у церкві вас не вкусять ніколи!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: